Renato SORU
  • Renato
    SORU
  • Grupul Alianței Progresiste a Socialiștilor si Democraților din Parlamentul European
  • Membru
  • Italia Partito Democratico
  • Data nașterii: 06 august 1957, Sanluri (CG)

Grupuri politice

  • 01.07.2014 / 09.05.2016 : Grupul Alianței Progresiste a Socialiștilor si Democraților din Parlamentul European - Membru
  • 10.05.2016 / 15.05.2017 : Deputați neafiliați - Membru
  • 16.05.2017 ... : Grupul Alianței Progresiste a Socialiștilor si Democraților din Parlamentul European - Membru

Partide naţionale

  • 01.07.2014 ... : Partito Democratico (Italia)

Membru

  • 01.07.2014 / 18.01.2017 : Comisia pentru afaceri economice și monetare
  • 14.07.2014 ... : Delegația pentru relațiile cu Israel
  • 14.07.2014 ... : Delegația la Adunarea Parlamentară a Uniunii pentru Mediterana
  • 19.01.2017 / 14.05.2017 : Comisia pentru piața internă și protecția consumatorilor
  • 15.06.2017 ... : Comisia pentru afaceri economice și monetare

Membru supleant

  • 08.07.2014 / 09.05.2016 : Comisia pentru industrie, cercetare și energie
  • 10.10.2014 / 09.05.2016 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă UE-Turcia
  • 19.01.2017 / 15.05.2017 : Comisia pentru afaceri economice și monetare

Date de contact

Bruxelles

  • Parlement européen
    Bât. Altiero Spinelli
    15G134
    60, rue Wiertz / Wiertzstraat 60
    B-1047 Bruxelles/Brussel

Strasbourg

  • Parlement européen
    Bât. Louise Weiss
    T06123
    1, avenue du Président Robert Schuman
    CS 91024
    F-67070 Strasbourg Cedex

Adresă poştală

  • European Parliament
    Rue Wiertz
    Altiero Spinelli 15G134
    1047 Brussels