Pál SCHMITT : a şaptea legislatură 

Grupuri politice 

  • 14-07-2009 / 13-05-2010 : Grupul Partidului Popular European (Creștin Democrat) - Membru al Biroului

Partide naţionale 

  • 14-07-2009 / 13-05-2010 : Fidesz-Magyar Polgári Szövetség-Keresztény Demokrata Néppárt (Ungaria)

Vicepreședinte 

  • 14-07-2009 / 13-05-2010 : Parlamentul European

Membru 

  • 14-07-2009 / 13-05-2010 : Biroul Parlamentului European
  • 16-07-2009 / 13-05-2010 : Comisia pentru cultură și educație
  • 16-09-2009 / 13-05-2010 : Delegația la Comisia parlamentară mixtă UE-Croația

Membru supleant 

  • 16-07-2009 / 13-05-2010 : Comisia pentru ocuparea forței de muncă și afaceri sociale
  • 16-07-2009 / 13-05-2010 : Comisia pentru petiții
  • 16-09-2009 / 13-05-2010 : Delegația pentru relațiile cu Japonia

all-activities 

Rapoarte în calitate de raportor 
Se numește un raportor din cadrul comisiei parlamentare competente pentru a redacta un raport cu privire la propunerile cu caracter legislativ ori bugetar sau cu privire la alte chestiuni. Atunci când elaborează raportul, raportorii pot să consulte experți și părți interesate relevante. Ei sunt responsabili și pentru elaborarea amendamentelor de compromis și negocierile cu raportorii alternativi. Rapoartele adoptate în comisie sunt apoi examinate și supuse votului în ședință plenară. Articolul 55

Declarații 

Declaraţie de interes financiar