Dominique RIQUET : a 8-a legislatură 

Grupuri politice 

  • 01-07-2014 / 10-09-2017 : Grupul Alianței Liberalilor și Democraților pentru Europa - Membru
  • 11-09-2017 ... : Grupul Alianței Liberalilor și Democraților pentru Europa - Vicepreședinte

Partide naţionale 

  • 01-07-2014 / 02-04-2018 : Parti Radical - UDI (Franța)
  • 03-04-2018 ... : Mouvement Radical Social-Libéral (Franța)

Vicepreședinte 

  • 07-07-2014 / 18-01-2017 : Comisia pentru transport și turism
  • 25-01-2017 ... : Comisia pentru transport și turism

Membru 

  • 01-07-2014 / 06-07-2014 : Comisia pentru transport și turism
  • 14-07-2014 ... : Delegația pentru relațiile cu Republica Populară Chineză
  • 21-01-2016 / 04-04-2017 : Comisia de anchetă privind măsurarea emisiilor în sectorul autovehiculelor
  • 19-01-2017 / 24-01-2017 : Comisia pentru transport și turism

Membru supleant 

  • 01-07-2014 / 18-01-2017 : Comisia pentru industrie, cercetare și energie
  • 14-07-2014 ... : Delegația pentru relațiile cu Japonia
  • 19-01-2017 ... : Comisia pentru industrie, cercetare și energie

Contact