Căutare

Asistenţi

Tip

Deputaţi

A P Steuerberatungsgesellschaft mbH Agenți de plată Martina MICHELS Helmut SCHOLZ Gabriele ZIMMER
A QUO S. COOP. MAD Agenți de plată Marina ALBIOL GUZMÁN Javier COUSO PERMUY
Jens Gustav AAGERUP JENSEN Asistenţi locali (grupare) Ole CHRISTENSEN Jeppe KOFOD Christel SCHALDEMOSE
ABBAS AND CO Agenți de plată Amjad BASHIR
Hameed Shah ABBASI Asistenţi locali Amjad BASHIR
ABCD CONSULTANTS Agenți de plată Gilles PARGNEAUX
Fleur ABELA Asistenţi acreditaţi Marlene MIZZI
Andrea ABONDIO Prestatori de servicii Marco ZANNI
Marta ABOUD BELLAS Asistenţi acreditaţi Tania GONZÁLEZ PEÑAS
Kaoutar ABOUSMIR Asistenţi acreditaţi Sajjad KARIM
Miryam ABRAHAM Stagiari Markus FERBER
Jose Ruben ABREU DE CASTRO Asistenţi acreditaţi Liliana RODRIGUES
Christoph ABT Asistenţi acreditaţi Karl-Heinz FLORENZ
ACCOUNTANTSKANTOOR G WOUTERS & CO BVBA Agenți de plată Hilde VAUTMANS
ACCOUNTANTSKANTOOR G. WOUTERS EN CO Agenți de plată Lieve WIERINCK
ACCOUNTOR TURKU/PARGAS ex-PRETAX Agenți de plată Nils TORVALDS
Coline ACH Asistenţi acreditaţi Christine REVAULT D'ALLONNES BONNEFOY
Ioana Catalina ACONSTANTINESEI Asistenţi acreditaţi Mihai ŢURCANU
AD OMNIA Prestatori de servicii Iveta GRIGULE-PĒTERSE
Biborka ADAM Asistenţi acreditaţi Ádám KÓSA
ADAMEC AUDIT S.R.O. Agenți de plată Miroslav POCHE Stanislav POLČÁK Michaela ŠOJDROVÁ Pavel SVOBODA Tomáš ZDECHOVSKÝ
Tomas ADAMEC Asistenţi acreditaţi Lidia Joanna GERINGER de OEDENBERG
Sarah ADAMER Stagiari Angelika MLINAR
Polykarpos ADAMIDIS Asistenţi acreditaţi Manolis KEFALOGIANNIS
Christopher ADAMS Asistenţi locali (grupare) Nigel FARAGE Raymond FINCH
Patrick Antony ADAMS Asistenţi acreditaţi Syed KAMALL
Anna Dorota ADAMSKA - PELESZ Asistenţi locali Urszula KRUPA
Francesca ADAMU Stagiari Salvatore CICU
Despoina ADAVALOGLOU Asistenţi locali Sotirios ZARIANOPOULOS
Matteo ADDUCI Asistenţi acreditaţi Brando BENIFEI
ADIE-Agenzia d'informazione Europea Prestatori de servicii David BORRELLI
ADP-AUDIT, DANE, PORADENSTVO, S.R.O. Agenți de plată Eduard KUKAN Ivan ŠTEFANEC
ADV. CARSTEN KISTEIN APS Agenți de plată Margrete AUKEN
ADVANTAGE ITALIA S.R.L. Prestatori de servicii Marco ZULLO
Yves AERTS Asistenţi locali Hugues BAYET
Nicolas Albert Daniel AFFLATET Asistenţi acreditaţi Bernd LUCKE
Ana Cristina AFONSO LEITAO Asistenţi acreditaţi António MARINHO E PINTO
AG. CED SRL Agenți de plată Marco AFFRONTE
Ameyovi AGBEMAVOR Asistenţi acreditaţi Maurice PONGA
AGENCE FAUBOURG Prestatori de servicii Emmanuel MAUREL
AGENZIA DI STAMPA ITALPRESS SRL Prestatori de servicii Caterina CHINNICI
Karl AGIUS Asistenţi acreditaţi Francis ZAMMIT DIMECH
AGL WIRTSCHAFTSTREUHAND UND STEUERBERATUNG Agenți de plată Karoline GRASWANDER-HAINZ Karin KADENBACH Evelyn REGNER Josef WEIDENHOLZER
AGL WIRTSCHAFTSTREUHAND UND STEUERBERATUNG Agenți de plată (grupare) Eugen FREUND Karoline GRASWANDER-HAINZ Karin KADENBACH Evelyn REGNER Josef WEIDENHOLZER
Matteo AGNOLETTO Asistenţi locali Renata BRIANO
Andreia AGUIAR CRUZ DA SILVA Asistenţi acreditaţi José Inácio FARIA
Yumgyul AHMEDOVA Asistenţi locali Filiz HYUSMENOVA
Jan Mikael AINALI Asistenţi acreditaţi Max ANDERSSON
AITNET - Tomasz Bystrowski Prestatori de servicii Róża Gräfin von THUN UND HOHENSTEIN
Sevdzhan AKIF Asistenţi locali Ilhan KYUCHYUK
Valeriya AKSENOVA Stagiari Iveta GRIGULE-PĒTERSE
Iina Maari Inkeri ALANKO Asistenţi acreditaţi Sirpa PIETIKÄINEN
Giovanni ALBANI Agenți de plată Damiano ZOFFOLI
Betuel ALBAYRAK Asistenţi acreditaţi Matthijs van MILTENBURG
Sarah Maria ALBER Asistenţi acreditaţi Ingeborg GRÄSSLE
Marco ALBERS Asistenţi locali Bernd LANGE
Josep Maria ALBERT DE PACO Asistenţi locali María Teresa GIMÉNEZ BARBAT
Pilar ALBERT SANCHEZ Asistenţi acreditaţi Santiago FISAS AYXELÀ
Isanna ALBERTI Prestatori de servicii Paolo DE CASTRO
Jelena ALEKSIC Asistenţi locali Ivo VAJGL
Nevena ALEKSIEVA Asistenţi locali Sergei STANISHEV
Miglė Alenčikaitė Asistenţi acreditaţi Antanas GUOGA
Ruxandra-Alina ALEXE Asistenţi locali Daciana Octavia SÂRBU
Ezihana ALI Stagiari Josef WEIDENHOLZER
Andrea ALIVERTI Prestatori de servicii Lara COMI
Zooula ALKIVIADI Asistenţi locali Demetris PAPADAKIS
All Profit Business & Co s.c. Agenți de plată Danuta JAZŁOWIECKA
Connor ALLEN Stagiari Sajjad KARIM
John ALLEN Asistenţi locali Tim AKER
ALLOTT AND ASSOCIATES LIMITED Prestatori de servicii John PROCTER
ALLROUND SERVICE GmbH Agenți de plată Udo VOIGT
Par Rikard ALLVIN Asistenţi locali Max ANDERSSON
Lajos ALMASI Asistenţi locali Krisztina MORVAI
Nagore ALMENA ARBEO Asistenţi acreditaţi Pilar del CASTILLO VERA
ALMOND TREE s.r.l. Prestatori de servicii Rosa D'AMATO
ALPHA ACCOUNTING AND CONSULTING SA Agenți de plată Maria SPYRAKI
Laure ALTEIRAC Asistenţi acreditaţi Michèle ALLIOT-MARIE
Matteo ALTENBURGER Stagiari Othmar KARAS
Marie Katharina ALTER Asistenţi acreditaţi Gesine MEISSNER
Giancarlo ALTIERI Asistenţi acreditaţi (grupare) Andrea COZZOLINO Roberto GUALTIERI
Pierre-Edouard Tamatoa ALTIERI Asistenţi acreditaţi Renaud MUSELIER
Jon ALTOLAGIRRE ASKASIBAR Asistenţi locali Ana MIRANDA
ALTONEO Conseil Agenți de plată Jean ARTHUIS
Magali ALTOUNIAN Asistenţi acreditaţi Françoise GROSSETÊTE
Victor Luis ALVAREZ MARTINEZ Asistenţi locali Estefanía TORRES MARTÍNEZ
JOSE ALBERTO ALVES PEREIRA Asistenţi acreditaţi (grupare) Francisco ASSIS Ana GOMES Liliana RODRIGUES Maria João RODRIGUES Manuel dos SANTOS Ricardo SERRÃO SANTOS Pedro SILVA PEREIRA Carlos ZORRINHO
Antonella ALVISINI Asistenţi acreditaţi Paolo DE CASTRO
AM ASPECT OOD Agenți de plată Eva MAYDELL
Maria Do Rosario Henriques AMADOR Asistenţi locali João PIMENTA LOPES
Hakan AMASYALI Asistenţi acreditaţi Filiz HYUSMENOVA
Santa AMATO Asistenţi locali Salvatore CICU
Jean Etienne Marie Patrick AMAUDRIC DU CHAFFAUT Asistenţi acreditaţi Angélique DELAHAYE
Benedetta AMBROGETTI Asistenţi locali Simona BONAFÈ
Marlena Agnieszka AMBROZIK Asistenţi locali Urszula KRUPA
Justyna AMKO Ameljan-Kowalska Prestatori de servicii Kazimierz Michał UJAZDOWSKI
Filomena AMOR MERINO Asistenţi locali (grupare) Clara Eugenia AGUILERA GARCÍA Inés AYALA SENDER José BLANCO LÓPEZ Soledad CABEZÓN RUIZ Jonás FERNÁNDEZ Iratxe GARCÍA PÉREZ Eider GARDIAZABAL RUBIAL Enrique GUERRERO SALOM Sergio GUTIÉRREZ PRIETO Ramón JÁUREGUI ATONDO Juan Fernando LÓPEZ AGUILAR Inmaculada RODRÍGUEZ-PIÑERO FERNÁNDEZ Elena VALENCIANO
Alexandre AMRANE Asistenţi locali Franck PROUST
Michel Vincent ANDERLINI Asistenţi acreditaţi Jasenko SELIMOVIC
Jens ANDERSEN Asistenţi locali Margrete AUKEN
Martin ANDERSEN Asistenţi acreditaţi (grupare) Ole CHRISTENSEN Jeppe KOFOD Christel SCHALDEMOSE
Mikkel Bang Andersen Asistenţi acreditaţi (grupare) Ole CHRISTENSEN Jeppe KOFOD Christel SCHALDEMOSE
Mikkel Mejling ANDERSEN Asistenţi acreditaţi (grupare) Ole CHRISTENSEN Jeppe KOFOD Christel SCHALDEMOSE
Pernille Skou ANDERSEN Stagiari Christel SCHALDEMOSE
Linn ANDERSSON Stagiari Malin BJÖRK
Martin ANDERSSON Asistenţi acreditaţi Fredrick FEDERLEY
Olivia Jeanna Beatrice ANDERSSON Asistenţi acreditaţi Gunnar HÖKMARK
Karen Louise Anderton Asistenţi locali Keith TAYLOR
Eszter Helga ANDITS Asistenţi acreditaţi Lívia JÁRÓKA
Guenter ANDRAE Asistenţi locali Peter JAHR
Marton ANDRASSY Asistenţi acreditaţi Tamás DEUTSCH
Elsa Andreadou Asistenţi acreditaţi Kostas CHRYSOGONOS
Nikolay ANDREEV Asistenţi acreditaţi Nikolay BAREKOV
Magdalina ANDREEVA Asistenţi acreditaţi Nikolay BAREKOV
Luis Ignacio ANDREU PALOMARES Asistenţi locali Florent MARCELLESI
MIEKE ANDRIESE Asistenţi acreditaţi Marcel de GRAAFF
Adriana-Roxana ANDRONIC Asistenţi acreditaţi Damian DRĂGHICI
Marzena ANDRYCHOWICZ-GREGORCZYK Asistenţi locali Stanisław ŻÓŁTEK
Artur ANDRYSIAK Prestatori de servicii Jarosław KALINOWSKI
Perrine ANDRZEJEWSKI Asistenţi acreditaţi Gilles PARGNEAUX
Anabel ANDUJAR VAZQUEZ Asistenţi acreditaţi Francisco José MILLÁN MON
Matteo ANGELI Prestatori de servicii Herbert DORFMANN
Kiril ANGELOV Asistenţi locali Nikolay BAREKOV
MITKO ANGELOV Asistenţi acreditaţi Svetoslav Hristov MALINOV
Daniel ANGER Asistenţi locali Arne LIETZ
Ioan Mircea Anghel Asistenţi locali Emilian PAVEL
Raluca ANGHEL Asistenţi acreditaţi Emilian PAVEL
Elena ANGHELINI Asistenţi locali Claudiu Ciprian TĂNĂSESCU
Dario ANNOSCIA Asistenţi acreditaţi Alfred SANT
Konstantina ANTHI Asistenţi acreditaţi Eva KAILI
Andrei-Tiberius ANTOHI Asistenţi locali Dan NICA
Stephanie ANTOINE-JACQUEMARD Asistenţi acreditaţi Frank ENGEL
Michela ANTONIOLI Asistenţi locali Massimiliano SALINI
Desislava ANTONOVA Asistenţi locali Svetoslav Hristov MALINOV
Marina ANTONOVA Asistenţi acreditaţi Andrey NOVAKOV
Sebastian ANTRAK Asistenţi locali Marcus PRETZELL
Saara ANTTINEN Asistenţi acreditaţi Liisa JAAKONSAARI
Vytautas ANUZIS Asistenţi locali Valentinas MAZURONIS
Erik APEL Asistenţi locali Bodil VALERO
Ana Cristina Apolinario Delgado Asistenţi acreditaţi António MARINHO E PINTO
APOSTOLOWIE OPINII SP Z.O.O. Prestatori de servicii Michał BONI
APOSTROF MEDIA SRL Prestatori de servicii Maria GRAPINI
APS STEUERBERATER Agenți de plată Sylvia-Yvonne KAUFMANN Jo LEINEN Arne LIETZ Susanne MELIOR
APSIS AUDIT Agenți de plată Nathalie GRIESBECK Robert ROCHEFORT
Michael AQUILINA Asistenţi locali Francis ZAMMIT DIMECH
AQUILONIS d.o.o Prestatori de servicii Davor ŠKRLEC
Victoria ARABADJIEVA Stagiari Peter JAHR
Maximilian Marcello Horst ARACENA Asistenţi acreditaţi Franz OBERMAYR
David ARANDA MUROS Asistenţi locali Maria Lidia SENRA RODRÍGUEZ
Daniel Filipe ARAUJO CASTRO NEVES Asistenţi acreditaţi Paulo RANGEL
Nuno Filipe ARAUJO DE ALMEIDA DE ECA GUIMARAES Asistenţi acreditaţi Maria João RODRIGUES
Stefano ARCAMONE Asistenţi acreditaţi Giuseppe FERRANDINO
ARCOLYS Prestatori de servicii Michèle ALLIOT-MARIE
Henrieta Costina ARDELEAN Asistenţi locali Daniel BUDA
Monica ARENAS Asistenţi locali Louis MICHEL
Maxime ARGENTIN Asistenţi locali Nicolas BAY
Cristina Maria ARION Asistenţi acreditaţi Cristian Dan PREDA
Joseph Andrew ARKLEY Asistenţi locali William (The Earl of) DARTMOUTH
Antonino ARLACCHI Asistenţi acreditaţi Ivo VAJGL
ARLANDO Muveszeti Kft. Prestatori de servicii Lívia JÁRÓKA
Robert Andrew ARMSTRONG Stagiari Daniel HANNAN
Pierre-Yvain ARNAUD Asistenţi locali Guillaume BALAS
Felix ARNOLD Stagiari Martin HÄUSLING
Christian ARON Asistenţi locali Angelika NIEBLER
Borna ARSOV Stagiari Ivica TOLIĆ
Miguel Xavier ARTETA ARILLA Asistenţi locali Maite PAGAZAURTUNDÚA RUIZ
Artsylvania Media Srl Prestatori de servicii Daniel BUDA
Cecilia ARVEDI Asistenţi acreditaţi Daniela AIUTO
ASACOS Prestatori de servicii Silvia COSTA
ASAT CONSULTING (EX TAX ADVISORY & CONSULTING SRL) Agenți de plată Adina-Ioana VĂLEAN
Antoaneta ASENOVA Asistenţi acreditaţi Filiz HYUSMENOVA
Asenia ASENOVA Asistenţi locali Nikolay BAREKOV
ASIANAJOTOIMISTO FERENDA NORDEN OY Agenți de plată Elsi KATAINEN Pirkko RUOHONEN-LERNER
ASIMMETRIE Prestatori de servicii Marco ZANNI
Alise ASKINEZERE Asistenţi acreditaţi Catherine STIHLER
ASOCIATIA DEMOCRATIE, DIALOG, CIVILIZATIE Prestatori de servicii Monica MACOVEI
Rayan ASSAF Stagiari Peter KOUROUMBASHEV
Andre ASSARSSON Asistenţi locali Gunnar HÖKMARK
ASSOCIATION DES DEPUTES EUROPEENS Agenți de plată Marie-Pierre VIEU
ASSOCIATION DES DEPUTES EUROPEENS PCF Agenți de plată Patrick LE HYARIC
ASSOCIATION ZEA Prestatori de servicii José BOVÉ Michèle RIVASI
Karl-Hadrien ASTIE Asistenţi locali (grupare) Angélique DELAHAYE Brice HORTEFEUX
Lorenzo ASTOLFI Asistenţi locali Danilo Oscar LANCINI
ASTRA REFIZ D.O.O. Agenți de plată Tonino PICULA Davor ŠKRLEC
Magdalena Zhivkova Atanasova Asistenţi locali Nikolay BAREKOV
Tsvetelina ATANASOVA Asistenţi locali Georgi PIRINSKI
Georgios ATHANASIADIS Asistenţi acreditaţi Theodoros ZAGORAKIS
Tom Simon ATHENSTAEDT Asistenţi acreditaţi Romeo FRANZ
Stephen Bryan ATKINSON Asistenţi acreditaţi James CARVER
Dimitrios Atreidis Asistenţi locali Theodoros ZAGORAKIS
Luca ATTANASIO Prestatori de servicii Silvia COSTA
Stefania ATZERI Asistenţi locali Elisabetta GARDINI
AUDECA Agenți de plată Guillaume BALAS Isabelle THOMAS
Patrice AUDIBERT Asistenţi acreditaţi Frédérique RIES
AUDIT CONSEIL EXPERTISE - Guy Castinel Agenți de plată Renaud MUSELIER
AUDITAX Agenți de plată Vladimír MAŇKA Boris ZALA
AUDITRIUSMAD AUDITORIA E CONSULTORIA LDA Agenți de plată Liliana RODRIGUES
Aurelia Serena Auerbacher Asistenţi acreditaţi Siegfried MUREŞAN
Claas AUGNER Prestatori de servicii Martin SONNEBORN
Elisabeth AUGUSTIN Asistenţi locali Kerstin WESTPHAL
James Frederick AULIFFE Asistenţi acreditaţi Richard ASHWORTH
David AVILA Agenți de plată Marisa MATIAS
AVILA Spolka z ograniczona odpowiedzialnosci Agenți de plată Zdzisław KRASNODĘBSKI
Elena Sofia AVINO Asistenţi acreditaţi Alberto CIRIO
Manuel AVRAMESCU Asistenţi acreditaţi Ramona Nicole MĂNESCU
Alice AWAD Asistenţi acreditaţi Piernicola PEDICINI
Florin Alin AXIN Asistenţi locali Doru-Claudian FRUNZULICĂ
Didem AYDURMUS Stagiari Stefan ECK
Sophie Alexandra AYLMER Asistenţi acreditaţi Keith TAYLOR
Cirilo Andre AZEVEDO DA COSTA Asistenţi locali Paulo RANGEL
LINDA AZIZ Asistenţi acreditaţi Cecilia WIKSTRÖM
AZUKEN LTD Agenți de plată Ilhan KYUCHYUK
Nicholas Azzopardi Asistenţi locali David CASA
Anissa AZZOUG Asistenţi locali Christine REVAULT D'ALLONNES BONNEFOY

Un asistent acreditat își desfășoară activitatea în unul dintre cele trei locuri de desfășurare a activității Parlamentului European (Bruxelles, Luxemburg sau Strasbourg) și a încheiat un contract de muncă direct cu Parlamentul, în conformitate cu legislația europeană. Un asistent local își desfășoară activitatea în unul dintre statele membre ale UE și a încheiat un contract de muncă sau un contract de prestare de servicii de drept privat, direct cu deputatul, în conformitate cu legislația națională. Deputații pot, de asemenea, să primească și stagiari în birourile Parlamentului European și în statele membre.
Pentru informații suplimentare, consultați secțiunea Dispoziții privind personalul.