Căutare

Asistenţi

Tip

Deputaţi

A P Steuerberatungsgesellschaft mbH Agenți de plată Martina MICHELS Helmut SCHOLZ Gabriele ZIMMER
A QUO S. COOP. MAD Agenți de plată Marina ALBIOL GUZMÁN Javier COUSO PERMUY
Zine Dajana ABASS ALI Asistenţi acreditaţi Janusz KORWIN-MIKKE
ABBAS AND CO Agenți de plată Amjad BASHIR
ABCD CONSULTANTS Agenți de plată Emmanuel MAUREL Gilles PARGNEAUX
Mohammed ABDULLAH Prestatori de servicii Sajjad KARIM
Stephanie ABELA Asistenţi locali Alfred SANT
Tim Alexander ABITZSCH Asistenţi locali Gesine MEISSNER
Andrea ABONDIO Asistenţi locali Marco ZANNI
Marta ABOUD BELLAS Asistenţi acreditaţi Tania GONZÁLEZ PEÑAS
Christoph ABT Asistenţi acreditaţi Karl-Heinz FLORENZ
Ciro ACCETTA Asistenţi locali Andrea COZZOLINO
ACCORD Biuro Rachunkowe Sp. z o.o. Agenți de plată Zdzisław KRASNODĘBSKI
ACCOUNTANTSKANTOOR G. WOUTERS EN CO Agenți de plată Lieve WIERINCK
ACCOUNTOR TURKU/PARGAS ex-PRETAX Agenți de plată Nils TORVALDS
Coline ACH Asistenţi acreditaţi Christine REVAULT D'ALLONNES BONNEFOY
Susanne ACKERMANN Asistenţi locali Christian EHLER
Ioana Catalina ACONSTANTINESEI Asistenţi acreditaţi Mihai ŢURCANU
AD OMNIA Prestatori de servicii Iveta GRIGULE
Biborka ADAM Asistenţi acreditaţi Ádám KÓSA
ADAMEC AUDIT S.R.O. Agenți de plată Miroslav POCHE Stanislav POLČÁK Michaela ŠOJDROVÁ Pavel SVOBODA Tomáš ZDECHOVSKÝ
Christopher ADAMS Asistenţi locali (grupare) Nigel FARAGE Raymond FINCH
Patrick Antony ADAMS Asistenţi acreditaţi Syed KAMALL
Anna Dorota ADAMSKA - PELESZ Asistenţi locali Urszula KRUPA
Despoina ADAVALOGLOU Asistenţi locali Sotirios ZARIANOPOULOS
Matteo ADDUCI Asistenţi acreditaţi Brando BENIFEI
ADIE TECHNICS Prestatori de servicii Jean-Paul DENANOT
Marjana Adomeit Asistenţi locali Jens GIESEKE
ADP-AUDIT, DANE, PORADENSTVO, S.R.O. Agenți de plată Eduard KUKAN Ivan ŠTEFANEC
ADV. CARSTEN KISTEIN APS Agenți de plată Margrete AUKEN
ADVOCATENKANTOOR FILIP VAN BERGEN Prestatori de servicii Mark DEMESMAEKER
Kristina AERLIC Stagiari Dubravka ŠUICA
Ana Cristina AFONSO LEITAO Asistenţi acreditaţi Ana GOMES
Ameyovi AGBEMAVOR Asistenţi acreditaţi Maurice PONGA
Karl AGIUS Asistenţi acreditaţi Therese COMODINI CACHIA
AGL WIRTSCHAFTSTREUHAND UND STEUERBERATUNG Agenți de plată Karoline GRASWANDER-HAINZ Karin KADENBACH Evelyn REGNER Josef WEIDENHOLZER
AGL WIRTSCHAFTSTREUHAND UND STEUERBERATUNG Agenți de plată (grupare) Eugen FREUND Karoline GRASWANDER-HAINZ Karin KADENBACH Evelyn REGNER Josef WEIDENHOLZER
Matteo AGNOLETTO Asistenţi locali Renata BRIANO
AGRAR EUROPA kft. Prestatori de servicii György HÖLVÉNYI
Amanda AHALL Asistenţi acreditaţi Malin BJÖRK
Soma AHMAD Stagiari Josef WEIDENHOLZER
Yumgyul AHMEDOVA Asistenţi locali Filiz HYUSMENOVA
AI COMSYS SRL Prestatori de servicii Doru-Claudian FRUNZULICĂ
AITNET - Tomasz Bystrowski Prestatori de servicii Róża Gräfin von THUN UND HOHENSTEIN
Ilham AL MAJDOUB Stagiari Louis MICHEL
Giovanni ALBANI Agenți de plată Damiano ZOFFOLI
Sarah Maria ALBER Asistenţi acreditaţi Ingeborg GRÄSSLE
Evelien ALBLAS Asistenţi acreditaţi Cora van NIEUWENHUIZEN
Jelena ALEKSIC Asistenţi locali Ivo VAJGL
Nevena ALEKSIEVA Asistenţi locali Sergei STANISHEV
Egidijus ALEKSONIS Asistenţi locali Laima Liucija ANDRIKIENĖ
Miglė Alenčikaitė Stagiari Antanas GUOGA
Loredana-Gabriela Alexandru Asistenţi acreditaţi Sorin MOISĂ
Ruxandra-Alina ALEXE Asistenţi locali Daciana Octavia SÂRBU
Josip ALFIREVIC Stagiari Ruža TOMAŠIĆ
Anel ALJICEVIC Stagiari Jasenko SELIMOVIC
Zooula ALKIVIADI Asistenţi locali Demetris PAPADAKIS
All Profit Business & Co s.c. Agenți de plată Danuta JAZŁOWIECKA
ALLENDORF MEDIA Prestatori de servicii Herbert REUL
Julie Anne ALLISON Asistenţi locali Derek VAUGHAN
ALLROUND SERVICE GmbH Agenți de plată Udo VOIGT
Par Rikard ALLVIN Asistenţi locali Max ANDERSSON
Lajos ALMASI Asistenţi locali Krisztina MORVAI
Nagore ALMENA ARBEO Asistenţi acreditaţi Pilar del CASTILLO VERA
ALMOND TREE s.r.l. Prestatori de servicii Rosa D'AMATO
ALPHA INFO Prestatori de servicii Dubravka ŠUICA
Laure ALTEIRAC Asistenţi acreditaţi Michèle ALLIOT-MARIE
Marie ALTER Stagiari Gesine MEISSNER
Nicholas James ALTHAM Asistenţi acreditaţi Jacqueline FOSTER
Giancarlo ALTIERI Asistenţi acreditaţi (grupare) Andrea COZZOLINO Roberto GUALTIERI
Jon ALTOLAGIRRE ASKASIBAR Asistenţi acreditaţi Josu JUARISTI ABAUNZ
ALTONEO Conseil Agenți de plată Jean ARTHUIS
Magali ALTOUNIAN Asistenţi acreditaţi Françoise GROSSETÊTE
Victor Luis ALVAREZ MARTINEZ Asistenţi locali Estefanía TORRES MARTÍNEZ
JOSE ALBERTO ALVES PEREIRA Asistenţi acreditaţi (grupare) Francisco ASSIS Ana GOMES Liliana RODRIGUES Maria João RODRIGUES Manuel dos SANTOS Ricardo SERRÃO SANTOS Pedro SILVA PEREIRA Carlos ZORRINHO
Giuseppe ALVIGGI Stagiari Andrea COZZOLINO
Antonella ALVISINI Asistenţi acreditaţi Paolo DE CASTRO
AM ASPECT OOD Agenți de plată Eva PAUNOVA
Maria Do Rosario Henriques AMADOR Asistenţi locali João PIMENTA LOPES
Hakan AMASYALI Asistenţi acreditaţi Filiz HYUSMENOVA
AMATI&GATTEI Studio associato dott.comm Agenți de plată Marco AFFRONTE
Jean Etienne Marie Patrick AMAUDRIC DU CHAFFAUT Asistenţi acreditaţi Angélique DELAHAYE
Benedetta AMBROGETTI Asistenţi locali Simona BONAFÈ
AMERICAN CENTER ICS Prestatori de servicii Joëlle MÉLIN
Justyna AMKO Ameljan-Kowalska Prestatori de servicii Kazimierz Michał UJAZDOWSKI
Filomena AMOR MERINO Asistenţi locali (grupare) Clara Eugenia AGUILERA GARCÍA Inés AYALA SENDER José BLANCO LÓPEZ Soledad CABEZÓN RUIZ Jonás FERNÁNDEZ Iratxe GARCÍA PÉREZ Eider GARDIAZABAL RUBIAL Enrique GUERRERO SALOM Sergio GUTIÉRREZ PRIETO Ramón JÁUREGUI ATONDO Juan Fernando LÓPEZ AGUILAR Inmaculada RODRÍGUEZ-PIÑERO FERNÁNDEZ Elena VALENCIANO
Aliz-Timea ANDERCO Asistenţi locali Csaba SÓGOR
Florian ANDERHUBER Asistenţi acreditaţi Barbara KAPPEL
Michel Vincent ANDERLINI Asistenţi acreditaţi Jasenko SELIMOVIC
Henrik Bang ANDERSEN Asistenţi acreditaţi Rina Ronja KARI
Jens ANDERSEN Asistenţi locali Margrete AUKEN
Martin ANDERSSON Asistenţi acreditaţi Fredrick FEDERLEY
Nikolai ANDERSSON Stagiari Cecilia WIKSTRÖM
Karen Louise Anderton Asistenţi locali Keith TAYLOR
Armen ANDONIAN Asistenţi acreditaţi Nirj DEVA
Guenter ANDRAE Asistenţi locali Peter JAHR
Marton ANDRASSY Asistenţi acreditaţi Tamás DEUTSCH
Elsa Andreadou Asistenţi acreditaţi Kostas CHRYSOGONOS
Nikolay ANDREEV Asistenţi acreditaţi Nikolay BAREKOV
Nikolay ANDREEV Asistenţi locali Mariya GABRIEL
Elka Andreeva Asistenţi locali Nikolay BAREKOV
Magdalina ANDREEVA Asistenţi acreditaţi Nikolay BAREKOV
Sabina Andrei Stagiari Claudia ȚAPARDEL
Francesko ANDREJA Stagiari Ivan JAKOVČIĆ
Anna ANDREJUVOVA Prestatori de servicii Jana ŽITŇANSKÁ
Luis Ignacio ANDREU PALOMARES Asistenţi locali Florent MARCELLESI
Adriana-Roxana ANDRONIC Asistenţi acreditaţi Damian DRĂGHICI
Artur ANDRYSIAK Prestatori de servicii Jarosław KALINOWSKI
Perrine ANDRZEJEWSKI Asistenţi acreditaţi Gilles PARGNEAUX
Anabel ANDUJAR VAZQUEZ Asistenţi acreditaţi Francisco José MILLÁN MON
Luca ANGELANTONI Asistenţi acreditaţi Lara COMI
Eleftheria ANGELI Stagiari Dimitrios PAPADIMOULIS
Matteo ANGELI Prestatori de servicii Herbert DORFMANN
Martina ANGELINI Asistenţi acreditaţi Rosa D'AMATO
MITKO ANGELOV Asistenţi acreditaţi Svetoslav Hristov MALINOV
Mariano ANGELUCCI Asistenţi locali Enrico GASBARRA
Daniel ANGER Asistenţi locali Arne LIETZ
Ioan Mircea Anghel Asistenţi locali Emilian PAVEL
Raluca ANGHEL Asistenţi acreditaţi Emilian PAVEL
Elena ANGHELINI Asistenţi locali Claudiu Ciprian TĂNĂSESCU
Pieyre Alexandre ANGLADE Asistenţi acreditaţi Pavel TELIČKA
Jordi ANGUSTO ZAMBRANO Prestatori de servicii Ernest MARAGALL
Carl Joel ANKAR Asistenţi acreditaţi Kristina WINBERG
Dario ANNOSCIA Asistenţi acreditaţi Alfred SANT
Konstantina ANTHI Asistenţi acreditaţi Eva KAILI
ANTHONY RJ WALKER IT SERVICES Prestatori de servicii Jill SEYMOUR
Stephanie ANTOINE-JACQUEMARD Asistenţi acreditaţi Frank ENGEL
Michela ANTONIOLI Asistenţi locali Massimiliano SALINI
Desislava ANTONOVA Asistenţi locali Svetoslav Hristov MALINOV
Marina ANTONOVA Asistenţi acreditaţi Andrey NOVAKOV
Russell Thomas ANTRAM Asistenţi locali Seb DANCE
Saara ANTTINEN Asistenţi acreditaţi Liisa JAAKONSAARI
Vytautas ANUZIS Asistenţi locali Valentinas MAZURONIS
Karine AOUADJ Asistenţi locali Marielle de SARNEZ
Javier APARICIO RUBIO Asistenţi acreditaţi Beatriz BECERRA BASTERRECHEA
Erik APEL Asistenţi acreditaţi Bodil VALERO
Ana Cristina Apolinario Delgado Asistenţi acreditaţi António MARINHO E PINTO
Danai APOSTOLIDOU Asistenţi acreditaţi Notis MARIAS
APS STEUERBERATER Agenți de plată Sylvia-Yvonne KAUFMANN Jo LEINEN Arne LIETZ Susanne MELIOR
APSIS AUDIT Agenți de plată Marielle de SARNEZ Nathalie GRIESBECK Robert ROCHEFORT
AQUILONIS d.o.o Prestatori de servicii Davor ŠKRLEC
Maximilian Marcello Horst ARACENA Asistenţi acreditaţi Franz OBERMAYR
Gergely Laszlo ARATO Asistenţi acreditaţi Péter NIEDERMÜLLER
Daniel Filipe ARAUJO CASTRO NEVES Asistenţi acreditaţi Paulo RANGEL
Aroa ARAUZO PEREZ Asistenţi locali Javi LÓPEZ
ARC RESEARCH7CONSULTANCY Prestatori de servicii Therese COMODINI CACHIA
ARCOLYS Prestatori de servicii Michèle ALLIOT-MARIE
ARCTICSERVUS Prestatori de servicii Eleni THEOCHAROUS
Erika ARENA Stagiari Caterina CHINNICI
Monica ARENAS Asistenţi locali Louis MICHEL
Maxime ARGENTIN Asistenţi locali Nicolas BAY
Mihaela ARGIROVA Asistenţi locali Andrey KOVATCHEV
Ida Aringer Stagiari Karin KADENBACH
Cristina Maria ARION Asistenţi acreditaţi Cristian Dan PREDA
ARISTON Prestatori de servicii Miroslav POCHE
Antonino ARLACCHI Asistenţi acreditaţi Ivo VAJGL
Mark ARLESTRAND Asistenţi acreditaţi Jasenko SELIMOVIC
Giuseppe ARMANDO Prestatori de servicii Alberto CIRIO
Justine ARNAUD Asistenţi locali Michèle RIVASI
Pierre-Yvain ARNAUD Asistenţi locali Guillaume BALAS
Isaac Nathan Esther ARNOUD Asistenţi acreditaţi Nadine MORANO
Christian ARON Asistenţi locali Angelika NIEBLER
Miguel Xavier ARTETA ARILLA Asistenţi locali Maite PAGAZAURTUNDÚA RUIZ
ARTS MEDIA Prestatori de servicii Raffaele FITTO
Artsylvania Media Srl Prestatori de servicii Daniel BUDA
Katarina ARVAIOVA Stagiari Pál CSÁKY
Cecilia ARVEDI Asistenţi acreditaţi Daniela AIUTO
Maria Maijastiina ARVOLA Asistenţi acreditaţi Petri SARVAMAA
ASAT CONSULTING (EX TAX ADVISORY & CONSULTING SRL) Agenți de plată Adina-Ioana VĂLEAN
ASD - OIKONOMIKOI SYMVOYLOI Agenți de plată Eva KAILI
Mariano Luis Asenjo Pajares Asistenţi acreditaţi Paloma LÓPEZ BERMEJO
Antoaneta ASENOVA Asistenţi acreditaţi Filiz HYUSMENOVA
Asenia ASENOVA Asistenţi locali Nikolay BAREKOV
ASHTON KCJ Prestatori de servicii Vicky FORD
ASIANAJOTOIMISTO FERENDA OY Agenți de plată Pirkko RUOHONEN-LERNER Hannu TAKKULA
Alise ASKINEZERE Asistenţi acreditaţi Catherine STIHLER
ASOCIATIA "ACCELERATORI AI PERFORMANTEI" Prestatori de servicii Maria GRAPINI
ASOCIATIA DEMOCRATIE, DIALOG, CIVILIZATIE Prestatori de servicii Monica MACOVEI
Andre ASSARSSON Asistenţi locali Gunnar HÖKMARK
ASSOCIATION DES DEPUTES EUROPEENS PCF Agenți de plată Patrick LE HYARIC
ASSOCIATION OF SLOW FOOD CONVIVIA IN BULGARIA Prestatori de servicii Momchil NEKOV
ASTRA REFIZ D.O.O. Agenți de plată Tonino PICULA Davor ŠKRLEC
Magdalena Zhivkova Atanasova Asistenţi locali Nikolay BAREKOV
Tsvetelina ATANASOVA Asistenţi locali Georgi PIRINSKI
Georgios ATHANASIADIS Asistenţi acreditaţi Theodoros ZAGORAKIS
Stephen Bryan ATKINSON Asistenţi acreditaţi James CARVER
Andro ATLAGA Asistenţi acreditaţi Ivica TOLIĆ
Dimitrios Atreidis Asistenţi locali Theodoros ZAGORAKIS
Sophie ATTUIL Asistenţi acreditaţi Sylvie GUILLAUME
Maximilian ATTWENGER Stagiari Paul RÜBIG
Stefania ATZERI Asistenţi locali Elisabetta GARDINI
Jean-Gabriel AUDEBERT-LAS ROCHAS Asistenţi acreditaţi Dominique RIQUET
AUDECA Agenți de plată Guillaume BALAS Isabelle THOMAS
Patrice AUDIBERT Asistenţi acreditaţi Frédérique RIES
AUDIT CONSEIL EXPERTISE - Guy Castinel Agenți de plată Renaud MUSELIER
AUDITAX Agenți de plată Vladimír MAŇKA Boris ZALA
AUDITCONSULTING EOOD Agenți de plată Mariya GABRIEL
AUDITRIUSMAD AUDITORIA E CONSULTORIA LDA Agenți de plată Liliana RODRIGUES
Aurelia Serena Auerbacher Asistenţi acreditaţi Siegfried MUREŞAN
Claas AUGNER Prestatori de servicii Martin SONNEBORN
Elisabeth AUGUSTIN Asistenţi locali Kerstin WESTPHAL
James Frederick AULIFFE Asistenţi acreditaţi Richard ASHWORTH
Crawford Roy Martin AUSTIN Asistenţi acreditaţi Steven WOOLFE
AUTOTAKSI PSALTIROV ROMAN S.P. Prestatori de servicii Romana TOMC
David AVILA Agenți de plată Marisa MATIAS
AVILA Spolka z ograniczona odpowiedzialnosci Agenți de plată Zdzisław KRASNODĘBSKI
Eliat AVIV Stagiari Franz OBERMAYR
Manuel AVRAMESCU Asistenţi acreditaţi Ramona Nicole MĂNESCU
Florin Alin AXIN Asistenţi locali Doru-Claudian FRUNZULICĂ
Lydia AXTMANN Asistenţi locali Beatrix von STORCH
Sophie Alexandra AYLMER Asistenţi acreditaţi Keith TAYLOR
Linda AZIZ Asistenţi acreditaţi Cecilia WIKSTRÖM
AZUKEN LTD Agenți de plată Ilhan KYUCHYUK
Claire Azzopardi Asistenţi locali Miriam DALLI
Nicholas Azzopardi Asistenţi locali David CASA
Anissa AZZOUG Asistenţi locali Christine REVAULT D'ALLONNES BONNEFOY

Un asistent acreditat își desfășoară activitatea în unul dintre cele trei locuri de desfășurare a activității Parlamentului European (Bruxelles, Luxemburg sau Strasbourg) și a încheiat un contract de muncă direct cu Parlamentul, în conformitate cu legislația europeană. Un asistent local își desfășoară activitatea în unul dintre statele membre ale UE și a încheiat un contract de muncă sau un contract de prestare de servicii de drept privat, direct cu deputatul, în conformitate cu legislația națională. Deputații pot, de asemenea, să primească și stagiari în birourile Parlamentului European și în statele membre.
Pentru informații suplimentare, consultați secțiunea Dispoziții privind personalul.