Maria Adelaide AGLIETTA : 3. volebné obdobie 

Politické skupiny 

  • 25-07-1989 / 31-10-1990 : Skupina zelených v Európskom parlamente - Členka
  • 01-11-1990 / 18-07-1994 : Skupina zelených v Európskom parlamente - Predsedníčka

Národné strany 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Verdi Arcobaleno (Taliansko)

Predsedníčka 

  • 26-07-1989 / 18-02-1991 : Delegácia pre vztahy s Bulharskom, Rumunskom a Albánskom

Člen 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Výbor pre vonkajšie hospodárske vztahy
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Výbor pre inštitucionálne záležitosti
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Delegácia pre vztahy s Republikou Juhoslávia
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Výbor pre zahranicné záležitosti a bezpecnost
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Výbor pre inštitucionálne záležitosti
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegácia pre vztahy s republikami bývalej Juhoslávie
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegácia pre vztahy s republikami bývalej Juhoslávie

Náhradníčka 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Výbor pre politické záležitosti
  • 28-01-1992 / 18-07-1994 : Podvýbor pre ludské práva