Gianfranco AMENDOLA : 3. volebné obdobie 

Politické skupiny 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Skupina zelených v Európskom parlamente - Člen

Národné strany 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Verdi Europa (Taliansko)

Podpredseda 

  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Výbor pre životné prostredie, zdravie verejnosti a ochranu spotrebitela

Člen 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Výbor pre životné prostredie, zdravie verejnosti a ochranu spotrebitela
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Delegácia pre vztahy s clenskými štátmi ASEAN a Kórejskou republikou
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Delegácia pre vztahy s Austráliou a Novým Zélandom
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegácia pre vztahy s Austráliou a Novým Zélandom
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegácia pre vztahy s Austráliou a Novým Zélandom

Náhradník 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Výbor pre právne záležitosti a práva obcanov
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Výbor pre rokovací poriadok, overovanie poverovacích listín a imunity
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Výbor pre právne záležitosti a práva obcanov
  • 31-01-1992 / 10-02-1993 : Delegácia pre vztahy s Kanadou
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegácia pre vztahy s Kanadou
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegácia pre vztahy s Kanadou