Giovanni BERSANI : 2. volebné obdobie 

Politické skupiny 

  • 24-07-1984 / 10-02-1985 : Skupina Európskej ludovej strany (Krestansko-demokratická skupina) - Člen
  • 11-02-1985 / 24-07-1989 : Skupina Európskej ludovej strany (Krestansko-demokratická skupina) - Člen predsedníctva

Národné strany 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Democrazia cristiana (Taliansko)

Podpredseda 

  • 26-07-1984 / 12-09-1984 : Výbor pre rozvoj a kooperáciu
  • 13-09-1984 / 20-01-1987 : Výbor pre rozvoj a kooperáciu

Člen 

  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Výbor pre rozvoj a kooperáciu
  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : Delegácia pre spolocný parlamentný výbor EHS-Turecko

Náhradník 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Výbor pre vonkajšie hospodárske vztahy
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Výbor pre sociálne záležitosti a zamestnanost