Jochen van AERSSEN : 2. volebné obdobie 

Politické skupiny 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Skupina Európskej ludovej strany (Krestansko-demokratická skupina) - Člen

Národné strany 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Christlich Demokratische Union Deutschlands (Nemecko)

Podpredseda 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Výbor pre vonkajšie hospodárske vztahy

Člen 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Výbor pre inštitucionálne záležitosti
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Výbor pre vonkajšie hospodárske vztahy

Náhradník 

  • 26-07-1984 / 07-11-1985 : Výbor pre rozvoj a kooperáciu
  • 08-11-1985 / 01-05-1986 : Výbor pre mládež, kultúru, vzdelanie, informácie a šport
  • 02-05-1986 / 20-01-1987 : Výbor pre rozvoj a kooperáciu
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Výbor pre rozvoj a kooperáciu