Monika BEŇOVÁ
 • Monika
  BEŇOVÁ
 • Skupina progresívnej aliancie socialistov a demokratov v Európskom parlamente
 • Členka
 • Slovensko SMER-Sociálna demokracia
 • Dátum narodenia: 15. august 1968, Bratislava

Členka

 • LIBE Výbor pre občianske slobody, spravodlivosť a vnútorné veci
 • DACP Delegácia pri Spoločnom parlamentnom zhromaždení AKT – EÚ

Náhradníčka

 • ENVI Výbor pre životné prostredie, verejné zdravie a bezpečnosť potravín
 • D-IL Delegácia pre vzťahy s Izraelom
 • DLAT Delegácia pri Euro-latinskoamerickom parlamentnom zhromaždení

Nedávne činnosti

 • Muchy na hnoji sa nemožu mýliť, tak sa volá článok Adely Vinczeovej na hn-kách. Adelu osobne považujem za úspešnú a príjemnú mladú ženu, jej láskavý sarkazmus a briskný humor mám veľmi rada, podobne ako relácie, ktoré moderuje. Píše o tom, prečo nie je na sociálnych sieťach a ako ich vníma a nedá sa s ňou nesúhlasiť. Pre mňa osobne sú ale sociálne siete doležitý komunikátor, nakoľko mnohé zo situácií o ktorých píšem, či informácie z mojej práce nemám možnosť iným sposobom k ľuďom dostať. Preto občas pridám aj fotky či informácie zo súkromia, lebo ľudia by mali možnost vedieť, ako politik žije bez toho, aby ich o tom podivným sposobom a často skresle informovali niektoré médiá. Sociálne siete a moje profily však vnímam ako moje osobne ja. Ako svoj dom. A ako raz býval napísal podobne Rado Bránik, aj do obývačky si pozývate len tých ľudí, ktorých chcete a máte s nimi o čom debatovať. Byť na sociálnej sieti s vymysleným profilom, alebo sa správať vulgárne v nádeji že "zaujmem" je tou odvrátenou stranou sociálnych sietí. Ale tak ako domov nepozvete hulváta alebo cudzieho človeka s vymyslenou identitou, tak ani na svojom profile ho mať jednoducho nemusíte. Adelin článok si určite prečítajte a prajem vám pekný a príjemný deň🌞😊🌹
  17/10/2017 10:10 - facebook
 • Výsledok rakúskych volieb potvrdil celoeurópske trendy. Nárast populistických strán nemožno teda ani v Česku či na Slovensku pripisovať akýmsi "zlyhaniam" existujúcich štandardných strán. Lebo v Rakúsku majú aj kvalitné zdravotníctvo, školstvo, životné prostredie, v princípe neexistujú prípady korupcie, politici tam vyvodzujú politickú zodpovednosť aj pri minimálnom zaváhaní, ich sociákny systém je príkladný, príjmy a seniorský život na popredných priečkach vo svete a predsa. Potvrdzuje sa, že nestačí slovenská mediálna či opozičná skratka, že extrémizmus rastie lebo Smer. A bude na škodu budúceho vývoja ak s takouto skratkou neprestaneme. Podobne ako v Nemecku, aj rakúski socialisti oznámili odchod do opozície a rovnako ako u SPD aj u SPO je to správne rozhodnutie. Áno, uzatvára to priestor na vyjednávanie pre Kurza, ale na druhej strane to otvára cestu pre úprimné zhodnotenie chýb a stanovenie poctivej stratégie pre ďalšie obdobie. Zopakujem to, čo som spomínala po nemeckých voľbách, vo veľkých pravo-ľavých koalíciách sa ľavica vždy dostane do akéhosi závozu a v konkurencii pravicového populizmu ťahá za kratší koniec. Očakávania od 31-ročného Kurza, ktorému bude dýchať na krk Strache nie sú veľké a vlastne v tejto chvíli reálne vlastne žiadne. Postupne zistí, že byť opozíciou vo vlastnej vláde je omnoho jednoduchšie, ako tvoriť politické rozhodnutia a presadzovať ich. Verím len, že ak sa nová rakúska vláda skutočne bude chciet pripojiť k V4, tak to bude aj v otázkach zlepšovania sociálnej politiky, rovnocennému postavenie zamestnancov a ich práv aj u Slovákov ktorí v Rakúsku pracujú, či k aktuálnej téme kvality potravín.
  16/10/2017 15:12 - facebook
 • Všimla som si, ako sa niektoré média snažia urobiť z "bezplatnej dopravy" akože tému volieb do VÚC. Je tragikomické, že stav ciest je na úrovni krajín tretieho sveta, projekt Bratislavskej integrovanej dopravy úplne zničený, nepostavili ani jediné záchytné parkovisko a za cyklistické chodníjy vydávajú žltou farbou nastriekanú čiaru na normáknej vozovke, ale napriek tomu sa tu má akože debatovať o "bezplatnej doprave", treba dodať regionálnej, lebo na MHD ani nadregionálnu nemá VÚC absolútne žiaden dosah. S týmto návrhom ma oslovil v 2006 R. Sulík pred primátorskými voľbami a už vtedy mi na otázku z čoho by sa to dalo financovať povedal, že zvýšením mestkých daní a poplatkov. Nakoniec ho tuším použil M. Kočner. Toľko k histórii a realite tohto, akože projektu. Len preto to píšem, že aj média vy už mohli pristúpiť k téme volueb seriózne a ne potom kritizovať účasť ovplyvnenú často aj takýmito nezmyslami.
  13/10/2017 10:43 - facebook
 • Poznáte cícer, pestovali ho už aj naši predkovia. Je veľmi zdravý, má vysoký podiel vlákniny, pomáha proti zvýšenému cholesterolu, je vhodný pre celiatikov, nenafukuje na rozdiel od iných strukovín, je účinný na zlepšenie trávenia a proti žalúdočným problémom a chutí na slano aj na sladko. Len Kotleba v ňom vidí moslimov🙈🙄🙄🙄. Nie dosť že je neschopný historik, ešte aj uráža jedlá našich predkov. Simlemente Kotleba😂tak hlavne že s kebabom je zadobre.
  12/10/2017 13:55 - facebook

Kontakty

Bruxelles

 • Parlement européen
  Bât. Altiero Spinelli
  11G253
  60, rue Wiertz / Wiertzstraat 60
  B-1047 Bruxelles/Brussel

Strasbourg

 • Parlement européen
  Bât. Louise Weiss
  T08018
  1, avenue du Président Robert Schuman
  CS 91024
  F-67070 Strasbourg Cedex

Poštová adresa

 • European Parliament
  Rue Wiertz
  Altiero Spinelli 11G253
  1047 Brussels