Mechthild von ALEMANN : 1. volebné obdobie 

Politické skupiny 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Skupina liberálov a demokratov - Členka

Národné strany 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Freie Demokratische Partei (Nemecko)

Podpredsedníčka 

  • 21-01-1982 / 23-07-1984 : Výbor pre preverovanie situácie žien v Európe
  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Delegácia pre spolocný výbor - Európsky parlament/Španielske kortesy

Člen 

  • 19-07-1979 / 01-09-1981 : Výbor pre energiu a výskum
  • 10-12-1979 / 14-04-1980 : Výbor pre mládež, kultúru, vzdelanie, informácie a šport
  • 01-09-1981 / 23-07-1984 : Výbor pre dopravu