Corina CREȚU : 8. zakonodajno obdobje 

Politične skupine 

  • 01-07-2014 / 31-10-2014 : Skupina naprednega zavezništva socialistov in demokratov v Evropskem parlamentu - Članica

Nacionalne stranke  

  • 01-07-2014 / 31-10-2014 : Partidul Social Democrat (Romunija)

Podpredsednica 

  • 01-07-2014 / 31-10-2014 : Evropski parlament

Poslanci 

  • 01-07-2014 / 31-10-2014 : Predsedstvo
  • 01-07-2014 / 31-10-2014 : Odbor za zaposlovanje in socialne zadeve
  • 14-07-2014 / 31-10-2014 : Delegacija za odnose z Izraelom
  • 14-07-2014 / 31-10-2014 : Delegacija pri parlamentarni skupščini Unije za Sredozemlje

Namestnica 

  • 08-07-2014 / 31-10-2014 : Odbor za državljanske svoboščine, pravosodje in notranje zadeve
  • 14-07-2014 / 31-10-2014 : Delegacija pri stabilizacijsko-pridružitvenem parlamentarnem odboru EU-Srbija

Glavne parlamentarne dejavnosti 

Prispevki k plenarnim razpravam 
Govori med plenarnim zasedanjem in pisne izjave v zvezi s plenarnimi razpravami. Člena 194 in 162(11)

Predlogi resolucij 
Predlogi resolucij, ki se nanašajo na aktualna vprašanja, se vložijo na zahtevo odbora, politične skupine ali vsaj 5 % poslancev Evropskega parlamenta in zanje se glasuje na plenarnem zasedanju. Člen 123, člen 128, člen 130b in člen 135.

Izjave 

Izjava o finančnih interesih