Evžen TOŠENOVSKÝ : Curriculum vitae 

Izvirnik : CS 

Curriculum vitae (Za objavljene informacije nosi vso odgovornost poslanec)  
Nazadnje spremenjeno: 25/02/2015 

Izobrazba (nazivi in diplome) 

  • 1977-1981 : univerzitetno izobraževanje: ekonomska fakulteta Tehniške univerze v Ostravi (smer sistemsko inženirstvo)

Poklicna pot 

  • 1975-1991 : zaposlen v podjetju Vítkovice, od leta 1981 kot matematik analitik
  • 1991-1993 : podjetje PIKE Electronic – matematik analitik
  • 2008-2009 : podjetje Vítkovice – svetovalec generalnega direktorja

Politična kariera 

Funkcije v politični stranki ali nacionalnem sindikatu  
  • 1991-2014 : član Državljanske demokratske stranke (ODS)
  • 1994-2002 : član izvršnega sveta Državljanske demokratske stranke
  • 2003-2005 : predsednik območne podružnice Državljanske demokratske stranke Ostrava
  • 01/2014-2014 : podpredsednik Državljanske demokratske stranke
Funkcije v lokalnih organih oblasti  
  • 1993-2000 : župan Ostrave
  • 1994-2000 : predsednik kolegija županov velikih mest Češke republike
  • 1999-2000 : predsednik Zveze mest in občin Češke republike
Funkcije v regionalnih organih oblasti  
  • 2000-2008 : guverner moravsko-šlezijskega okraja
  • 2000-2009 : član moravsko-šlezijskega okrajnega sveta
  • 2001-2008 : predsednik združenja okrajev mest Češke republike
Funkcije v mednarodnem združenju političnih strank ali sindikatov  
  • 2002-2008 : član Odbora regij
  • 2003-2008 : član predsedstva Odbora regij
Funkcije v institucijah EU  
  • 2009-2014 : poslanec Evropskega parlamenta
  • 14/07/2009-30/06/2014 : član skupine Evropskih konservativcev in reformistov
  • 16/09/2009-30/06/2014 : član delegacije za odnose z Japonsko
  • 16/07/2009-18/01/2012 : namestnik v Odboru za industrijo, raziskave in energetiko
  • 19/01/2012-22/01/2012 : član Odbora za industrijo, raziskave in energetiko
  • 23/01/2012-30/06/2014 : namestnik v Odboru za industrijo, raziskave in energetiko
  • 16/09/2009-30/06/2014 : namestnik v delegaciji za odnose z Ljudsko republiko Kitajsko
  • 16/12/2009-18/01/2012 : namestnik v Odboru za regionalni razvoj
  • 19/01/2012-30/06/2014 : namestnik v Odboru za regionalni razvoj

Odlikovanja 

  • častna medalja gasilske reševalne zveze Češke republike, ki jo podeljuje češki notranji minister (2009)
  • odlikovanje viteza legije časti, ki ga podeljuje francoski predsednik (2002)
  • veliki zlati častni znak z zvezdo za zasluge za Republiko Avstrijo, ki ga podeljuje avstrijski predsednik (2005)
  • poveljniški križec za zasluge za Republiko Poljsko, ki ga podeljuje poljski predsednik (2005)
  • častni doktorat Tehniške univerze v Ostravi (leta 2007)

Kontakt