Miguel ARIAS CAÑETE : 4:e valperioden 

Politiska grupper 

  • 19-07-1994 / 27-07-1994 : Europeiska folkpartiets grupp (Kristdemokratiska gruppen) - Ledamot
  • 28-07-1994 / 19-07-1999 : Europeiska folkpartiets grupp (Kristdemokratiska gruppen) - Ledamot av presidiet

Nationella partier 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Partido Popular (Spanien)

Ordförande 

  • 22-07-1994 / 15-01-1997 : Fiskeriutskottet
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Utskottet för regionalpolitik

Ledamot 

  • 21-07-1994 / 22-07-1994 : Fiskeriutskottet
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Utskottet för jordbruk och landsbygdens utveckling
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Delegationen för förbindelserna med Australien och Nya Zeeland
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Delegationen för förbindelserna med Australien och Nya Zeeland
  • 11-10-1995 / 15-01-1997 : Delegationen till det blandade parlamentariska utskottet EU-Tjeckien

Suppleant 

  • 21-07-1994 / 17-01-1995 : Budgetutskottet
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Utskottet för jordbruk och landsbygdens utveckling
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Fiskeriutskottet