Rudi ARNDT : 2:a valperioden 

Politiska grupper 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Socialistgruppen - Ordförande

Nationella partier 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Sozialdemokratische Partei Deutschlands (Tyskland)

Ledamot 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Budgetutskottet
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Budgetutskottet

Suppleant 

  • 12-09-1984 / 20-01-1987 : Budgetkontrollutskottet
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Budgetkontrollutskottet