Sirkka-Liisa ANTTILA : 4:e valperioden 

Politiska grupper 

  • 11-11-1996 / 30-03-1999 : Europeiska liberala, demokratiska och reformistiska partiets grupp - Ledamot

Nationella partier 

  • 11-11-1996 / 30-03-1999 : Suomen Keskusta (Finland)

Ledamot 

  • 14-11-1996 / 15-01-1997 : Utskottet för jordbruk och landsbygdens utveckling
  • 16-01-1997 / 30-03-1999 : Utskottet för jordbruk och landsbygdens utveckling

Suppleant 

  • 14-11-1996 / 15-01-1997 : Utskottet för ekonomi, valutafrågor och industripolitik
  • 14-11-1996 / 15-01-1997 : Utskottet för kvinnors rättigheter
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Delegationen för förbindelserna med Lettland
  • 16-01-1997 / 30-03-1999 : Utskottet för ekonomi, valutafrågor och industripolitik
  • 14-10-1997 / 30-03-1999 : Delegationen till det blandade parlamentariska utskottet EU-Lettland