Sök

Assistenter

Typ

ledamöter

CABINET EXALIS AUDIT Betalningsombud Alliot-Marie Michèle Proust Franck
CABINET IND. EXP. CONTABILA NAGY Edit Betalningsombud Tőkés László
CABINET INDIVIDUAL DE EXP.CONT. DAN MARIA LILIANA Betalningsombud Pavel Emilian
CABINET PHILIPPE SAUVERPLANE Betalningsombud Rozière Virginie
CABINET ROBERT COIN Betalningsombud Dati Rachida
CACCIATORE Marco Lokala assistenter Castaldo Fabio Massimo
CACIA Salvatore Betalningsombud La Via Giovanni
Cadena Rivera Jair Lokala assistenter Mussolini Alessandra
CADENCE FOUR ANALYSIS SRL Tjänsteleverantörer Buda Daniel
CADWALLADER Katy Ackrediterade assistenter Taylor Keith
CAILLAUD Lise Ackrediterade assistenter Bilde Dominique
CAJZLOVA Marie Lokala assistenter Svoboda Pavel
CALHEIROS CRUZ E PEREIRA ALVES, LDA Betalningsombud Monteiro de Aguiar Cláudia
CALIMAN Svetlana Lokala assistenter Diaconu Mircea
CALLIGARO Maxime Ackrediterade assistenter Arthuis Jean
CALLUS May Lokala assistenter Sant Alfred
CALUGARU George Cristian Lokala assistenter Mureşan Siegfried
Calvera Cosculluela Aranzazu Ackrediterade assistenter López Javi
CALVERT Emma Ackrediterade assistenter (gruppering) Anderson Martina Boylan Lynn Carthy Matt Ní Riada Liadh
CALZIA Bruno Betalningsombud De Castro Paolo Gualtieri Roberto Picierno Pina
CAMAIORA Andrea Lokala assistenter Salini Massimiliano
Camerotto Francesca Praktikanter Sassoli David-Maria
CAMINO MELTZER Maria Lourdes Luisa Evelia Lokala assistenter (gruppering) Aguilera García Clara Eugenia Ayala Sender Inés Blanco López José Cabezón Ruiz Soledad Fernández Jonás García Pérez Iratxe Gardiazabal Rubial Eider Guerrero Salom Enrique Gutiérrez Prieto Sergio Jáuregui Atondo Ramón López Aguilar Juan Fernando Rodríguez-Piñero Fernández Inmaculada Valenciano Elena
CAMPAGNI Giulio Nicolo Betalningsombud Agea Laura
CAMPANILE Livio Orazio Betalningsombud Comi Lara Valli Marco
CAMPANY CORTES Aurora Lokala assistenter Maragall Ernest
Campbell Benjamin Lokala assistenter Bearder Catherine
CAMPO Giuseppa Lokala assistenter Tamburrano Dario
CANAS FERNANDEZ Judit Ackrediterade assistenter (gruppering) Aguilera García Clara Eugenia Ayala Sender Inés Blanco López José Cabezón Ruiz Soledad Fernández Jonás García Pérez Iratxe Gardiazabal Rubial Eider Guerrero Salom Enrique Gutiérrez Prieto Sergio Jáuregui Atondo Ramón López Aguilar Juan Fernando Rodríguez-Piñero Fernández Inmaculada Valenciano Elena
CANAS PEREZ Jordi Lokala assistenter Nart Javier
Candal Bouzas Rosa Isabel Lokala assistenter Senra Rodríguez Maria Lidia
CANIGLIA Elena Lokala assistenter La Via Giovanni
CANNITO Valeria Cristina Ackrediterade assistenter Gentile Elena
CANNON Barbara Ann Lokala assistenter Ward Julie
CANONACO Pierluigi Betalningsombud Ferrara Laura
CANOVAS MONTOYA Jorge Ackrediterade assistenter Díaz de Mera García Consuegra Agustín
Canzano Maria Praktikanter Caputo Nicola
CAO Massimiliano Lokala assistenter De Monte Isabella
CAO Yixin Praktikanter Ferber Markus
CAP STRATEGIQUE Tjänsteleverantörer Arnautu Marie-Christine
Capasso Erika Lokala assistenter Schlein Elly
CAPELLA PIFARRE Maria Asuncion Ackrediterade assistenter (gruppering) Ayuso Pilar del Castillo Vera Pilar Díaz de Mera García Consuegra Agustín Estaràs Ferragut Rosa Fisas Ayxelà Santiago González Pons Esteban de Grandes Pascual Luis Herranz García Esther Iturgaiz Carlos Jiménez-Becerril Barrio Teresa Lope Fontagné Verónica López-Istúriz White Antonio Mato Gabriel Millán Mon Francisco José Valcárcel Siso Ramón Luis Zalba Bidegain Pablo
CAPEZZUTO Dario Ackrediterade assistenter Boştinaru Victor
CAPEZZUTO David Ackrediterade assistenter Cristea Andi
CAPEZZUTO Mario Tjänsteleverantörer Cozzolino Andrea
Capilla Esquitino Miguel Angel Ackrediterade assistenter Punset Carolina
CAPPELLATO Rosanna Lokala assistenter Toia Patrizia
CAPPELLE Lawrence Lokala assistenter Belet Ivo
CAPUZZO Valentina Ackrediterade assistenter Chinnici Caterina
CARAMANNA Ida Lokala assistenter Patriciello Aldo
CARAPETO MIGUEL Ackrediterade assistenter Gomes Ana
CARBONARO Andre Lokala assistenter Casa David
CARBONI Nicolo Ackrediterade assistenter Viotti Daniele
CARBUNARU Cosmin-Daniel Ackrediterade assistenter Ivan Cătălin Sorin
CARDIGOS Frederico Ackrediterade assistenter Serrão Santos Ricardo
Carelli Giampietro Betalningsombud Fontana Lorenzo
CAREY James Andrew Ackrediterade assistenter McAvan Linda
CARINI Camilla Ackrediterade assistenter Viotti Daniele
CARLOS LAPA - GABINETE DE ECONOMIA CONTABILIDADE Betalningsombud Ferreira João Pimenta Lopes João Viegas Miguel
CARMI Giovanni Betalningsombud Zullo Marco
CAROLI Laura Ackrediterade assistenter Benifei Brando
CARRARETTO Gianmarco Lokala assistenter Cesa Lorenzo
CARRAU GINER Maria Lokala assistenter González Pons Esteban
CARRERAS LLORENS Jordi Ackrediterade assistenter Terricabras Josep-Maria
CARR Harriet Venetia Ackrediterade assistenter Kirkhope Timothy
CARUANA Mary Rose Lokala assistenter Comodini Cachia Therese
CARUANA Victor Lokala assistenter Metsola Roberta
Caruso Cataldo Ackrediterade assistenter (gruppering) Albrecht Jan Philipp Bütikofer Reinhard Cramer Michael Giegold Sven Harms Rebecca Häusling Martin Heubuch Maria Keller Ska Lochbihler Barbara Reintke Terry Trüpel Helga
Casadei Michele Praktikanter Tamburrano Dario
CASADEI Sonia Lokala assistenter Affronte Marco
CASALE Patricia Lokala assistenter Lucke Bernd
CASANOVI Matteo Betalningsombud Bonafè Simona Danti Nicola
CASES VILA Oriol Ackrediterade assistenter Terricabras Josep-Maria
CASHA Mark Lokala assistenter Comodini Cachia Therese
CASINGE Robert Ackrediterade assistenter (gruppering) Guteland Jytte Hedh Anna Ludvigsson Olle Nilsson Jens Ulvskog Marita
CASMIRRO Pasquale Ackrediterade assistenter Pedicini Piernicola
CASSIDY Christopher James Lokala assistenter Arnott Jonathan
CASSIDY Thomas Lokala assistenter Arnott Jonathan
CASSONI Pierpaolo Lokala assistenter Cicu Salvatore
CASTAGNETO Marco Ackrediterade assistenter Bresso Mercedes
CASTEIGNAU Emilie Ackrediterade assistenter Jadot Yannick
Castella Duran Helena Lokala assistenter Terricabras Josep-Maria
Castellana Martinez Laia Praktikanter López Javi
CASTELLAN Ilario Lokala assistenter Bizzotto Mara
CASTILLO SANCHEZ Cristina Maria Ackrediterade assistenter (gruppering) Benito Ziluaga Xabier González Peñas Tania Sánchez Caldentey Lola Torres Martínez Estefanía Urbán Crespo Miguel
CASTLE RYCE Betalningsombud Moraes Claude
CASTORINA Antonino Lokala assistenter Caputo Nicola
Castronovo Cesare Augusto Praktikanter La Via Giovanni
CATANIA Gabriele Lokala assistenter Bettini Goffredo Maria
CAU Alessio Lokala assistenter Cicu Salvatore
CAULIER Thibaut Philippe Francois Ackrediterade assistenter Goulard Sylvie
CAVARISCHI Marco Lokala assistenter Mussolini Alessandra
CAVISA AB Betalningsombud Engström Linnéa
CEBRIAN HERRERO Hector Ackrediterade assistenter (gruppering) Aguilera García Clara Eugenia Ayala Sender Inés Blanco López José Cabezón Ruiz Soledad Fernández Jonás García Pérez Iratxe Gardiazabal Rubial Eider Guerrero Salom Enrique Gutiérrez Prieto Sergio Jáuregui Atondo Ramón López Aguilar Juan Fernando Rodríguez-Piñero Fernández Inmaculada Valenciano Elena
Cedric Berton Praktikanter Manscour Louis-Joseph
CEFALU Valentina Ackrediterade assistenter Giménez Barbat María Teresa
CEKIENE Jovita Lokala assistenter Mazuronis Valentinas
CELINDER REVISION Betalningsombud Lundgren Peter Winberg Kristina
CELINDER REVISION Betalningsombud (gruppering) Lundgren Peter Winberg Kristina
CELKOVA Alica Lokala assistenter Mikolášik Miroslav
Cellier Maxime Ackrediterade assistenter D'Ornano Mireille
CENSINI Nicola Ackrediterade assistenter Sassoli David-Maria
CENTENERA TABERNERA Eloisa Lokala assistenter Ayuso Pilar
CENTIONI Alessia Ackrediterade assistenter Bettini Goffredo Maria
CEPAITE Egle Lokala assistenter Balčytis Zigmantas
CEPICKY Jan Betalningsombud Zahradil Jan
Cepononiene Vaiva Lokala assistenter Saudargas Algirdas
CEPUKAS Vytautas Lokala assistenter Mazuronis Valentinas
CERA BREA Natalia Lokala assistenter (gruppering) Aguilera García Clara Eugenia Ayala Sender Inés Blanco López José Cabezón Ruiz Soledad Fernández Jonás García Pérez Iratxe Gardiazabal Rubial Eider Guerrero Salom Enrique Gutiérrez Prieto Sergio Jáuregui Atondo Ramón López Aguilar Juan Fernando Rodríguez-Piñero Fernández Inmaculada Valenciano Elena
CERASANI Francesco Ackrediterade assistenter Gasbarra Enrico
CERCAS FERNANDEZ Alejandro Ackrediterade assistenter Pagazaurtundúa Ruiz Maite
CERCEL Horia Alexandru Ackrediterade assistenter Mureşan Siegfried
CEREA Corrado Ackrediterade assistenter Soru Renato
Cermak David Tjänsteleverantörer Mach Petr
CERNEKA Jasmina Ackrediterade assistenter Jakovčić Ivan
CERNIGOJ Andrej Lokala assistenter Peterle Alojz
CERNY Philipp Ackrediterade assistenter Cramer Michael
CERNY Stanislav Lokala assistenter Zala Boris
Cerrato Roberto Tjänsteleverantörer Cirio Alberto
CERRUTI Francesco Ackrediterade assistenter Mosca Alessia Maria
CETRI TIRES Tjänsteleverantörer D'Amato Rosa
CHACHULA Aleksandra Tjänsteleverantörer Kalinowski Jarosław
CHAMPENOIS Victoire Ackrediterade assistenter Griffin Theresa
CHANDRAKANT Patel Betalningsombud Vaughan Derek
CHANG Adrienne Praktikanter Buşoi Cristian-Silviu
CHANGIVY Julie Ackrediterade assistenter Gabriel Mariya
CHANNEL CROSSING Tjänsteleverantörer Štětina Jaromír
CHANTZARA Sofia Lokala assistenter Spyraki Maria
CHARALAMBOUS Loizos Lokala assistenter Christoforou Lefteris
CHARALAMPIDIS Ioannis Ackrediterade assistenter Theocharous Eleni
CHARASIM Dominik Lokala assistenter Korwin-Mikke Janusz
CHARBONNEAU Vanessa Lokala assistenter Joulaud Marc
CHARITOS Georgios Lokala assistenter Papadakis Konstantinos
CHARLEC Annick Lokala assistenter Manscour Louis-Joseph
CHARVET Romain Ackrediterade assistenter Sander Anne
CHATZICHARALAMPOUS Kosmas Betalningsombud Fountoulis Lampros
CHATZICHARALAMPOUS Kosmas Betalningsombud (gruppering) Epitideios Georgios Fountoulis Lampros Synadinos Eleftherios
CHATZIDAMIANOS Konstantinos Lokala assistenter Zarianopoulos Sotirios
CHAUSSE Anne Praktikanter Sander Anne
CHAUVIERRE Julien Ackrediterade assistenter Boutonnet Marie-Christine
CHAVES GIRALDOS Pedro Ackrediterade assistenter Couso Permuy Javier
CHELLY ELSA Ackrediterade assistenter Juvin Philippe
CHENU Sebastien Ackrediterade assistenter Bilde Dominique
CHEN Yi Praktikanter Comodini Cachia Therese
CHEN Yih-Chuen Ingeborg Ackrediterade assistenter Reimon Michel
CHEVALIER Miguel Ackrediterade assistenter Michel Louis
CHEVALLIER-CHANTEPIE Philippe Praktikanter Loiseau Philippe
CHEVRIER Philippe Lokala assistenter Boutonnet Marie-Christine
Chiarini Valentina Praktikanter Henkel Hans-Olaf
CHIESA JIMENEZ-BECERRIL Maria Almudena Praktikanter Lope Fontagné Verónica
CHIFAN Andreea Simona Ackrediterade assistenter Weber Renate
CHIRULESCU Oana Lokala assistenter Boştinaru Victor
CHMIELEWSKA Izabela Lokala assistenter Złotowski Kosma
CHOENNI Nathalie Anjuli Ackrediterade assistenter Lundgren Peter
Choleridis Themistoklis Praktikanter Androulakis Nikos
Cholewinska Zdzislawa Lokala assistenter Marusik Michał
CHOLI Eirini-Sophia Lokala assistenter Papadakis Konstantinos
CHOMICKA Angelika Ackrediterade assistenter Lewandowski Janusz
CHOMICKI Lukasz Tjänsteleverantörer Hetman Krzysztof
CHOQUET Amand Ackrediterade assistenter Arthuis Jean
CHORBADJIISKA Stanislava Valerieva Lokala assistenter Barekov Nikolay
CHRABSKA Monika Lokala assistenter Ujazdowski Kazimierz Michał
CHRISTA Martha Lokala assistenter Deß Albert
CHRISTEN Joachim Lokala assistenter Melior Susanne
Christensen Asbjorn With Ackrediterade assistenter Karlsson Rikke
CHRONOPOULOU Eleni Ackrediterade assistenter Lauristin Marju
CHRZANOWSKA Kinga Tjänsteleverantörer Pitera Julia
CHRZASTEK Karolina Lokala assistenter Łukacijewska Elżbieta Katarzyna
CHUDZIK Antoine Christian Ackrediterade assistenter Montel Sophie
CHUPIN Julie Lokala assistenter Denanot Jean-Paul
CHWASTEK Joanna Betalningsombud Czesak Edward
CHYLA Szymon Lokala assistenter Złotowski Kosma
CIALFI Angelo Ackrediterade assistenter Zanni Marco
Cianci Franco Tjänsteleverantörer Aiuto Daniela
Cianciulli Tullia Praktikanter Giuffrida Michela
CICCARELLI Giuliana Ackrediterade assistenter Mussolini Alessandra
Ciccolini Giuseppe Praktikanter Viotti Daniele
CICHORIUS Peter Lokala assistenter Michels Martina
CICHUTA Valentina Lokala assistenter Tomaševski Valdemar
CIEMNOCZOLOWSKA Agata Lokala assistenter Rosati Dariusz
CIENIUCH Kinga Lokala assistenter Karski Karol
CIESLAR - ROIK Sylwia Lokala assistenter Olbrycht Jan
CIGNA Caterina Olga Ackrediterade assistenter Mosca Alessia Maria
CIGNETTI Valerio Ackrediterade assistenter Kovács Béla
CIMINI Cinzia Betalningsombud Forenza Eleonora
CINAGLIA Francesco Betalningsombud Briano Renata
CINGOZ Cinar Celebi Praktikanter Eickhout Bas
CIOARA Roxana Maria Betalningsombud Mureşan Siegfried
CIOBANU Ecaterina Lokala assistenter Negrescu Victor
CIOBANU Victor-Florin Lokala assistenter Moisă Sorin
CIOCIRIAN Ionela Lokala assistenter Rebega Laurenţiu
CIOFU Sabina-Maria Ackrediterade assistenter Vălean Adina-Ioana
CIOLACU Anca-Stefana Lokala assistenter Boştinaru Victor
CIOVEI Marius-Daniel Lokala assistenter Paşcu Ioan Mircea
CIPOLLA Emiliano Ackrediterade assistenter (gruppering) Cozzolino Andrea Soru Renato
CIPRIANI Danilo Lokala assistenter Caputo Nicola
CIPRIJANOVIC Ernest Lokala assistenter Petir Marijana
CISZEK Marcin Lokala assistenter Siekierski Czesław Adam
CISZEWSKA Aleksandra Ackrediterade assistenter Hetman Krzysztof
CITELLI Marco Roberto Ackrediterade assistenter Evi Eleonora
CIUCU Gheorghe Alin Sorin Lokala assistenter Marinescu Marian-Jean
CIVELLO CONIGLIARO Silvio Ackrediterade assistenter Chinnici Caterina
CIZIUTE Laura Ackrediterade assistenter Uspaskich Viktor
CIZMESIJA Rasa Lokala assistenter (gruppering) Maletić Ivana Plenković Andrej Stier Davor Ivo Šuica Dubravka
CLAEYS Maarten Ackrediterade assistenter Vandenkendelaere Tom
CLAEYS Philip Ackrediterade assistenter D'Ornano Mireille
CLANCY Luke Lokala assistenter Tannock Charles
CLARE William Lokala assistenter Campbell Bannerman David
CLARKE Cheryl Cherry Lydia Tjänsteleverantörer Ashworth Richard
CLARKE Shona Ackrediterade assistenter Takkula Hannu
CLARO Mario Alexandre Moreira Lokala assistenter Pimenta Lopes João
Clasen Patrick Praktikanter Geier Jens
Claudia Peter Steuerberaterin Betalningsombud Neuser Norbert
CLAY Christopher Lokala assistenter Reda Julia
Clayton Emma Lokala assistenter Woolfe Steven
CLAYTON Harriet Ackrediterade assistenter Scott Cato Molly
CLEAVE-LUANGRATH Sarah Helen Lokala assistenter Fox Ashley
CLEMENTE Luisa Incorata Lokala assistenter Matera Barbara
CLEMENTE Marco Ackrediterade assistenter Borrelli David
CLERINX Maurice Roger Praktikanter Vautmans Hilde
CLOUD MEDIA OU Tjänsteleverantörer Kelam Tunne
COCCHIERE Ignazio Ackrediterade assistenter Maullu Stefano
COCOTA ILEANA Tjänsteleverantörer Buşoi Cristian-Silviu
COLABRARO Fabiola Chiara Lokala assistenter Panzeri Pier Antonio
COLAROSSI Enrico Tjänsteleverantörer Cozzolino Andrea
Coleman Judy Lokala assistenter Moody Clare
COLLETTI Gianluca Lokala assistenter Cirio Alberto
Collins Dominic Lokala assistenter Moody Clare
COLM Jordan Lokala assistenter Hayes Brian
COLONI Elisa Lokala assistenter De Monte Isabella
COLONNA Donato Cosimo Colonna Ackrediterade assistenter de Lange Esther
COLVILE Zara Ackrediterade assistenter Kamall Syed
COLZANI Alessio Lokala assistenter Bizzotto Mara
COMAZZETTO Gianmarco Praktikanter Sernagiotto Remo
COMHAIRLE CHANACH TEORANTA Betalningsombud Flanagan Luke Ming
COMMERS Stef Ackrediterade assistenter (gruppering) Demesmaeker Mark Loones Sander Stevens Helga Van Bossuyt Anneleen
Common Visions Media. Agentur UG Tjänsteleverantörer Kuhn Werner
COMNET S.R.O. Betalningsombud Keller Jan
COMOCOMUNICA srl Tjänsteleverantörer Maullu Stefano
COMPUTAX PRO I.GOUMAS&SYNERGATES O.E. Betalningsombud Kouloglou Stelios
Conaghan Arthur Lokala assistenter McClarkin Emma
CONCEPT X Strategische Kommunikation Tjänsteleverantörer Pieper Markus
Concolato Marco Lokala assistenter Zanonato Flavio
CONESA DE LARA Jorge Ackrediterade assistenter Sánchez Caldentey Lola
CONNELL Hannah Lokala assistenter Woolfe Steven
CONNELL Robert John Lokala assistenter Agnew John Stuart
Constandache Florentina Lokala assistenter Nica Dan
CONSTANDACHE Mirela Lokala assistenter Nica Dan
CONSTANTINESCU Marilena Lokala assistenter Macovei Monica
Constantinescu Roxana Alexandra Lokala assistenter Ivan Cătălin Sorin
CONSTANTINIDES Daniel Georges R Ackrediterade assistenter Arena Maria
CONSULCERTA CONS NEG GEST UNIPESSOAL Tjänsteleverantörer Coelho Carlos
CONSULTAX FOROTECHNIKI-LOGISTIKI IKE Tjänsteleverantörer Papadimoulis Dimitrios
CONSULTING DE ECONOMISTAS SA Betalningsombud del Castillo Vera Pilar
CONSULTING INFORMATION Tjänsteleverantörer Polčák Stanislav
CONT CONSULTING & SERVICES Betalningsombud Mănescu Ramona Nicole
CONTACOREANA CONTABILIDADE E GESTAO DE EM Betalningsombud Serrão Santos Ricardo
CONTE Paolo Lokala assistenter Caputo Nicola
CONTEUDO CHAVE Tjänsteleverantörer Fernandes José Manuel
CONTI Alessio Lokala assistenter Mussolini Alessandra
CONTINI Andrea Lokala assistenter Cofferati Sergio Gaetano
Contor KG Betalningsombud Dorfmann Herbert
CONVERSE ACCOUNT s.r.o Betalningsombud Sulík Richard
Convincet Film UG Tjänsteleverantörer Quisthoudt-Rowohl Godelieve
COOPER Barry Lokala assistenter Parker Margot
COOPER Harry Ackrediterade assistenter Ford Vicky
COPIC Matilda Tjänsteleverantörer Maletić Ivana
CORAZZA Alessandro Ackrediterade assistenter Zullo Marco
CORBETTA Annita Lokala assistenter Maltese Curzio
CORBETT Cathy Louise Ackrediterade assistenter Arnott Jonathan
Corcho Orrit Roger Lokala assistenter Giménez Barbat María Teresa
CORDES Alida Birgit Lokala assistenter van Miltenburg Matthijs
Cormier Pierre Lokala assistenter Arthuis Jean
CORNEANU Draga-Adina-Paula Lokala assistenter Paşcu Ioan Mircea
CORNET Stéphane Ackrediterade assistenter Rolin Claude
CORNETTA Rubens Ackrediterade assistenter Adinolfi Isabella
CORNUAU Gemma Praktikanter Häusling Martin
COROPOS Carlos Jorge Betalningsombud Gomes Ana
CORRADO Nicola Lokala assistenter Cozzolino Andrea
CORRALES CIGANDA Javier Ackrediterade assistenter Becerra Basterrechea Beatriz
CORREIA NUNES Joaquim Americo Tjänsteleverantörer Ruas Fernando
CORRIGAN Rodney H. Lokala assistenter Nicholson James
CORTES PENA Ana Praktikanter Díaz de Mera García Consuegra Agustín
Corti Francesco Praktikanter Morgano Luigi
COSCIONE Paolo Betalningsombud Gardini Elisabetta
COSMA Andrei-Paul Ackrediterade assistenter Ivan Cătălin Sorin
COSTA FERREIRA Ana Filipa Ackrediterade assistenter Monteiro de Aguiar Cláudia
COSTA MARTINS DA FONTE Natalia Ackrediterade assistenter Marinho e Pinto António
COSTA MATIAS Victor Fernando Lokala assistenter Faria José Inácio
COSTA Jose Jorge Ackrediterade assistenter Fernandes José Manuel
COSTANTINI Francois Ackrediterade assistenter Ferrand Edouard
COSTANTINI Pierfrancesco Lokala assistenter Aiuto Daniela
COTA Josip Praktikanter Petir Marijana
COUDORE Charles Lokala assistenter Rochefort Robert
COULOMBEZ Nicolai Praktikanter Riquet Dominique
COURAT ET ASSOCIES Betalningsombud Lavrilleux Jérôme
COUTO FERREIRA Paulo Ackrediterade assistenter Faria José Inácio
COVA Alessia Praktikanter Panzeri Pier Antonio
COVACI Elisabeta-Ana Ackrediterade assistenter Buşoi Cristian-Silviu
Covercin Raluca-Daniela Praktikanter Ţurcanu Mihai
COYLE Rachel Lokala assistenter Carthy Matt
COZZOLINO Marco Lokala assistenter Cozzolino Andrea
CRACIUNESCU Catalina Tjänsteleverantörer Grapini Maria
CRAMERS Maria Catharina Ackrediterade assistenter (gruppering) Eickhout Bas Sargentini Judith
CREATIVE LEADER CONSULT SRL Tjänsteleverantörer Pavel Emilian
CRIPPA Andrea Ackrediterade assistenter Salvini Matteo
Cristina Anthony Lokala assistenter Metsola Roberta
CRITCHLEYS HR AND PAYROLL LLP. Betalningsombud Dodds Anneliese
CROCHET Nicolas Betalningsombud Aliot Louis Arnautu Marie-Christine Bay Nicolas Bilde Dominique Boutonnet Marie-Christine Briois Steeve D'Ornano Mireille Ferrand Edouard Goddyn Sylvie Gollnisch Bruno Jalkh Jean-François Lebreton Gilles Le Pen Jean-Marie Le Pen Marine Loiseau Philippe Martin Dominique Mélin Joëlle Monot Bernard Troszczynski Mylène
CROCHET Nicolas Betalningsombud (gruppering) Jalkh Jean-François Le Pen Marine
CROES Stijn Ackrediterade assistenter (gruppering) Jongerius Agnes Piri Kati Tang Paul
CROLS Dirk Ackrediterade assistenter Finch Raymond
CROMIE Justin Wade Tjänsteleverantörer Kamall Syed
CROWE HORWATH Tjänsteleverantörer Messerschmidt Morten
CRUZ DE VASQUEZ Zulma Lokala assistenter Zijlstra Auke
CSERVID Mihalyne Lokala assistenter Szanyi Tibor
CSIBA Katalin Gyöngyver Ackrediterade assistenter Meszerics Tamás
CSIRSZKA Marton Peter Tjänsteleverantörer Schöpflin György
CSOERSZ Emese Ackrediterade assistenter Schöpflin György
Csuri Eva Ackrediterade assistenter Balczó Zoltán
Cucu Andrea Lokala assistenter Nica Dan
CUDOVA Klara Lokala assistenter Zahradil Jan
Cufer Matija Praktikanter Šulin Patricija
CUILLO Roberto Ackrediterade assistenter (gruppering) Benifei Brando Bettini Goffredo Maria Bonafè Simona Bresso Mercedes Briano Renata Caputo Nicola Chinnici Caterina Costa Silvia Cozzolino Andrea Danti Nicola De Castro Paolo De Monte Isabella Gasbarra Enrico Gentile Elena Giuffrida Michela Gualtieri Roberto Kyenge Cécile Kashetu Morgano Luigi Mosca Alessia Maria Panzeri Pier Antonio Paolucci Massimo Picierno Pina Pittella Gianni Sassoli David-Maria Schlein Elly Soru Renato Toia Patrizia Viotti Daniele Zanonato Flavio Zoffoli Damiano
CULIERS Antonio Lokala assistenter Martusciello Fulvio
CULLIGAN Patricia Anne Lokala assistenter Atkinson Janice
CULORA Rossella Praktikanter Pedicini Piernicola
CUMMINGS John Ackrediterade assistenter Sârbu Daciana Octavia
CUNHA LEMOS Antonio Tjänsteleverantörer Ruas Fernando
CUNNINGHAM Corey Samantha Ackrediterade assistenter Rolin Claude
Cunningham Susannah Lokala assistenter James Diane
CUOMO Alessio Tjänsteleverantörer Mussolini Alessandra
CURIC Jozo Praktikanter Maletić Ivana
CURILINS Olegs Lokala assistenter Mamikins Andrejs
CUSSEDDU Valeria Ackrediterade assistenter Valli Marco
CUSTODIO MARCOS Manuel Ackrediterade assistenter Becerra Basterrechea Beatriz
CUYKENS Ann Braarup Ackrediterade assistenter (gruppering) Christensen Ole Kofod Jeppe Schaldemose Christel
CWIK Jozefa Tjänsteleverantörer Wiśniewska Jadwiga
CWIKLA Jaromir Antoni Ackrediterade assistenter Marusik Michał
Cybulski Damian Lokala assistenter Fotyga Anna Elżbieta
CYMERYS Anna Lokala assistenter Ożóg Stanisław
CYTACKA Renata Lokala assistenter Tomaševski Valdemar
CZ Mediaproduktion Tjänsteleverantörer Gräßle Ingeborg
CZAICKA-MORYN Malgorzata Tjänsteleverantörer Zdrojewski Bogdan Andrzej
CZAJKOWSKA Joanna Lokala assistenter Kalinowski Jarosław
CZAJKOWSKA Milena Lokala assistenter Pitera Julia
CZANK Anna Lokala assistenter Fotyga Anna Elżbieta
CZARNECKI Radomir Andrzej Ackrediterade assistenter Plura Marek
CZARNEK Norbert Lokala assistenter Żółtek Stanisław
Czarnomska Wioleta Ackrediterade assistenter Piotrowski Mirosław
Czekanski Bartolomiej Lokala assistenter Czarnecki Ryszard
CZEREPIUK Krzysztof Lokala assistenter Marusik Michał
Czerniawska Marta Ackrediterade assistenter Wenta Bogdan Brunon
CZERWONIEC Anna Karolina Ackrediterade assistenter Geringer de Oedenberg Lidia Joanna
CZIFRA Dora Ackrediterade assistenter Schöpflin György
CZYZAK Justyna Lokala assistenter Kozłowska-Rajewicz Agnieszka
CZYZOWSKA Jolanta Lokala assistenter Jazłowiecka Danuta
CZYZYK-SKOCZYK Sebastian Tjänsteleverantörer Fotyga Anna Elżbieta

En ackrediterad assistent är baserad på någon av Europaparlamentets tre arbetsorter (Bryssel, Luxemburg eller Strasbourg) och har ett anställningsavtal i enlighet med EU-rätten som ingåtts direkt med parlamentet. En lokal assistent är baserad i något av EU:s medlemsländer och har ett civilrättsligt anställningsavtal eller tjänsteleverantörsavtal som ingåtts direkt med ledamoten och som faller under nationell lagstiftning. Därutöver kan ledamöterna även ha praktikanter antingen i Europaparlamentets lokaler eller i medlemsländerna.
För mer information, se under Anställning av personal.