Sök

Assistenter

Typ

ledamöter

Kristina TABAKOVA Lokala assistenter Peter KOUROUMBASHEV
Matthew TABONE Ackrediterade assistenter Roberta METSOLA
Danuta TABOR Ackrediterade assistenter Tomasz Piotr PORĘBA
Emilie TAFANEL Ackrediterade assistenter Nathalie GRIESBECK
Kinga TAGANYI Ackrediterade assistenter Tamás DEUTSCH
William TAILLER Ackrediterade assistenter Claude ROLIN
Puja TAILOR Praktikanter Michaela ŠOJDROVÁ
Rauni Margit Helena TAIMISTO Ackrediterade assistenter Merja KYLLÖNEN
ANDREA-ELEANORA TAKACS Lokala assistenter László TŐKÉS
Katerina TALASOVA Ackrediterade assistenter Miroslav POCHE
Oksana TALISAINEN Lokala assistenter Yana TOOM
Irina TALVISTE Ackrediterade assistenter Kaja KALLAS
Sandra TAMASAUSKIENE Lokala assistenter Laima Liucija ANDRIKIENĖ
Massimo TAMBLE Ackrediterade assistenter Alessandra MUSSOLINI
Boyan TANEV Ackrediterade assistenter Eva MAYDELL
Jure TANKO Ackrediterade assistenter Tanja FAJON
TAOLA CONSULTANTS Tjänsteleverantörer Philippe JUVIN
Corrado TARANTINO Lokala assistenter Elena GENTILE
Joanna TARAPACKA Lokala assistenter Sławomir KŁOSOWSKI
Aranzazu TARAZONA HUERTA Ackrediterade assistenter Eider GARDIAZABAL RUBIAL
Jolanta TARCZYNSKA Lokala assistenter Karol KARSKI
Georgios TATSIS Lokala assistenter Sotirios ZARIANOPOULOS
Meda Lavinia TAUNE Lokala assistenter Theodor Dumitru STOLOJAN
Inga TAURINA (SALENIECE) Lokala assistenter Artis PABRIKS
Ondina TAUT Ackrediterade assistenter Mircea DIACONU
Carmen TAVANI Lokala assistenter Daniela AIUTO
Helga Raquel Tavares Goncalves Calcada Lokala assistenter Marisa MATIAS
Susana Maria TAVARES MARTINS DA SILVA Ackrediterade assistenter Manuel dos SANTOS
Annabel Tavernier Ackrediterade assistenter Anders Primdahl VISTISEN
Simon TAWAIFI Praktikanter Lars ADAKTUSSON
TAWEST RAAMATUPIDAMISTEENUSED OU ex. International Betalningsombud Tunne KELAM Urmas PAET
TAX-NET Betalningsombud Adam GIEREK
Anthony TAYLOR Lokala assistenter Derek VAUGHAN
Linda TEAGUE Lokala assistenter Julie GIRLING
Olivia TEAHAN Praktikanter Seán KELLY
Samuele TEDESCO Praktikanter Daniele VIOTTI
Hans Ola TEDIN Ackrediterade assistenter Jasenko SELIMOVIC
Raphael TEIXEIRA DA SILVA Praktikanter Jean-Marie CAVADA
Sofia TEIXEIRA SILVA OLIVEIRA Ackrediterade assistenter José Manuel FERNANDES
DENIZ TEKMEN Lokala assistenter Gabriele PREUSS
Danuta TELENGA Lokala assistenter Adam GIEREK
Aurelia Angela TELEOACA Betalningsombud Theodor Dumitru STOLOJAN
Dimitris TELLIS Praktikanter Nikos ANDROULAKIS
TENDER a r.l soc.cop. Tjänsteleverantörer Pina PICIERNO
John TENNANT Lokala assistenter Jonathan ARNOTT
Federica TEOCCHI Ackrediterade assistenter Isabella DE MONTE
TER d.o.o. Tjänsteleverantörer Milan ZVER
Stijn Willem Jan TER HEERDT Ackrediterade assistenter Sophia in 't VELD
Filip TERESZKIEWICZ Tjänsteleverantörer Danuta JAZŁOWIECKA
TEREZKONZULT KFT. Betalningsombud Zoltán BALCZÓ Béla KOVÁCS
Christopher TERRY Ackrediterade assistenter Anthea McINTYRE
TERVEL 1EOOD Tjänsteleverantörer Andrey KOVATCHEV
Nadezhda TERZIEVA Lokala assistenter Andrey NOVAKOV
Martina TESSERA Praktikanter Angelo CIOCCA
Shira TESSMANN Ackrediterade assistenter Ska KELLER
Ian TEUNISSEN VAN MANEN Praktikanter Wim van de CAMP
Thomas Benedikt THALER Ackrediterade assistenter Paul RÜBIG
THAPERS LIMITED Betalningsombud Siôn SIMON
Lavan Thasarathakumar Ackrediterade assistenter Ashley FOX
Christian THEISSEN Betalningsombud Pascal ARIMONT
THEKLA BAUWENS Betalningsombud Rebecca HARMS Peter LIESE Barbara LOCHBIHLER Ulrike MÜLLER Ulrike RODUST Sabine VERHEYEN
Konstantinos THEODORAKIS Betalningsombud Theodoros ZAGORAKIS
Artemis THEODOROU Praktikanter Eleni THEOCHAROUS
Georgios THEODOTOU Ackrediterade assistenter Sofia SAKORAFA
Jacob Soegaard THERKELSEN Ackrediterade assistenter Jens ROHDE
THERMA, a.s. Tjänsteleverantörer József NAGY
Elena THEVISSEN Ackrediterade assistenter Marlene MIZZI
Maxime THIEBAUT Lokala assistenter Sophie MONTEL
Joschka Alexander THIEL Ackrediterade assistenter Sven SCHULZE
Simone THIEL Tjänsteleverantörer Werner LANGEN
Felix THIER Lokala assistenter Helmut SCHOLZ
Tim THIES Praktikanter Burkhard BALZ
Galina THIESSEN Lokala assistenter Birgit SIPPEL
Philippe THINES Lokala assistenter Virginie ROZIÈRE
THINK EUROPE Tjänsteleverantörer Ivo BELET
Anne Lina THOLEN Ackrediterade assistenter Burkhard BALZ
Carole THOMA Ackrediterade assistenter Georges BACH
Fiona Louise THOMAS Ackrediterade assistenter John HOWARTH
Luke THOMPSON Lokala assistenter Steven WOOLFE
Jorid Thomsen Lokala assistenter Tiemo WÖLKEN
Damien Francis THOMSON Ackrediterade assistenter (gruppering) Martina ANDERSON Lynn BOYLAN Matt CARTHY Liadh NÍ RIADA
Algot THORIN Praktikanter Fredrick FEDERLEY
Alice THORNQVIST ELMELAND Praktikanter Anna Maria CORAZZA BILDT
Yvonne THORPE Lokala assistenter Catherine STIHLER
THRIXTER AB Tjänsteleverantörer Anna Maria CORAZZA BILDT
Johannes THUN-HOHENSTEIN Tjänsteleverantörer Paul RÜBIG
Liisa Jediitta TIAINEN Ackrediterade assistenter Hannu TAKKULA
Demeter TIBERIU Praktikanter László TŐKÉS
Blagovest Zdravkov TICHEV Ackrediterade assistenter Angel DZHAMBAZKI
Thilo TIEDE Ackrediterade assistenter Arne GERICKE
TIETOAKSELI Oy Betalningsombud Henna VIRKKUNEN
Alexander TILEY Lokala assistenter Alex MAYER
TILI- JA YRITYSPALVELU TIMO VIRTANEN JA KUMPPANIT Betalningsombud Heidi HAUTALA Merja KYLLÖNEN Sirpa PIETIKÄINEN Petri SARVAMAA
TILIVERKKO Oy Betalningsombud Liisa JAAKONSAARI Miapetra KUMPULA-NATRI
TIMMERMANS ACCOUNTANCY Betalningsombud Wim van de CAMP Jeroen LENAERS Annie SCHREIJER-PIERIK
TIMMERMANS ACCOUNTANCY Betalningsombud (gruppering) Wim van de CAMP Esther de LANGE Jeroen LENAERS Lambert van NISTELROOIJ Annie SCHREIJER-PIERIK
Timmermans Accountancy Betalningsombud Gerben-Jan GERBRANDY Marcel de GRAAFF Sophia in 't VELD Matthijs van MILTENBURG Marietje SCHAAKE Olaf STUGER Auke ZIJLSTRA
Timmermans Accountancy Betalningsombud (gruppering) Gerben-Jan GERBRANDY Sophia in 't VELD Matthijs van MILTENBURG Marietje SCHAAKE
Deian Richard TIMMS Ackrediterade assistenter Jill EVANS
Chiara TINNIRELLO Lokala assistenter Renato SORU
Domenica TISBA Ackrediterade assistenter Eleonora FORENZA
Candice TISSERAND Ackrediterade assistenter Rachida DATI
Nicholas John TITE Lokala assistenter Jonathan BULLOCK Margot PARKER
Theodore TIU Praktikanter Benedek JÁVOR
George-Vadim TIUGEA Lokala assistenter Claudia ȚAPARDEL
Jana TKADLECOVA Lokala assistenter Martina DLABAJOVÁ
Jan TLAMYCHA Ackrediterade assistenter (gruppering) Luděk NIEDERMAYER Stanislav POLČÁK Jiří POSPÍŠIL Jaromír ŠTĚTINA
TMV & PARTNERS CONSULTING SRL Betalningsombud Renate WEBER
Anne-Sophie TOBAR-MALAGUENO Ackrediterade assistenter Brice HORTEFEUX
Kamen TODOROV Lokala assistenter Momchil NEKOV
Elitsa TODOROVA Lokala assistenter Emil RADEV
Giacomo TOFFANO Ackrediterade assistenter Flavio ZANONATO
Sofoklis TOGIAS Lokala assistenter Sotirios ZARIANOPOULOS
Marco TOGNINI Ackrediterade assistenter Mario BORGHEZIO
Andris TOLMACOVS Lokala assistenter Tatjana ŽDANOKA
Cristina-Nicoleta TOMA Ackrediterade assistenter Doru-Claudian FRUNZULICĂ
Andrea TOMAELLO Ackrediterade assistenter Lorenzo FONTANA
Lorena TOMAS LIZAN Ackrediterade assistenter Maite PAGAZAURTUNDÚA RUIZ
Leonardo TOMASI Ackrediterade assistenter Raffaele FITTO
Karolina Maria Wiktoria TOMASZEWSKA Ackrediterade assistenter (gruppering) Zbigniew KUŹMIUK Stanisław OŻÓG Jadwiga WIŚNIEWSKA
Jacek TOMASZEWSKI Lokala assistenter Marek PLURA
Tadeusz TOMASZEWSKI Lokala assistenter Krystyna ŁYBACKA
MAREK TOMCZYK Ackrediterade assistenter Janusz ZEMKE
Vlad TOMM Lokala assistenter Cătălin Sorin IVAN
Valentin TONCHEV Ackrediterade assistenter Ilhan KYUCHYUK
Melanie TÖNNIS Ackrediterade assistenter Peter LIESE
Victor TONUCCI Ackrediterade assistenter Lieve WIERINCK
EUGENA TOPI Ackrediterade assistenter Indrek TARAND
Selma TOPORAN Ackrediterade assistenter (gruppering) Burkhard BALZ Reimer BÖGE Elmar BROK Daniel CASPARY Birgit COLLIN-LANGEN Albert DESS Christian EHLER Markus FERBER Karl-Heinz FLORENZ Michael GAHLER Jens GIESEKE Ingeborg GRÄSSLE Monika HOHLMEIER Peter JAHR Dieter-Lebrecht KOCH Werner KUHN Werner LANGEN Peter LIESE Norbert LINS David McALLISTER Thomas MANN Angelika NIEBLER Markus PIEPER Godelieve QUISTHOUDT-ROWOHL Sven SCHULZE Andreas SCHWAB Renate SOMMER Sabine VERHEYEN Axel VOSS Manfred WEBER Rainer WIELAND Hermann WINKLER Joachim ZELLER
Hristo TOPOV Lokala assistenter Vladimir URUTCHEV
GIULIA TORBIDONI Praktikanter Laura FERRARA
Arune TORNAU Lokala assistenter Petras AUŠTREVIČIUS
Valentina TORNIELLI Tjänsteleverantörer Eleonora EVI Marco VALLI
Miguel TORNOS NAVARRO Lokala assistenter (gruppering) Rosa ESTARÀS FERRAGUT Esteban GONZÁLEZ PONS
Joao TORRES BRINQUETE Ackrediterade assistenter João FERREIRA
Clariana Veronica TORRES MATHEOLI Ackrediterade assistenter Kristina WINBERG
Gabriele TORRICELLI Ackrediterade assistenter Damiano ZOFFOLI
Cirino TORRISI Lokala assistenter Michela GIUFFRIDA
Natale TOSTO Lokala assistenter Salvatore Domenico POGLIESE
TOTAL TAX AND ACCOUNTS LTD Betalningsombud Clare MOODY
Laura TOTH Tjänsteleverantörer Andor DELI
Alina Totti Ackrediterade assistenter Claudia ȚAPARDEL
Emmanouil Trachiotis Lokala assistenter Miltiadis KYRKOS
Andrea TRAGAIOLI Lokala assistenter Alberto CIRIO
Sophie TRAMPF Ackrediterade assistenter Gesine MEISSNER
Salvatore TRANCHINA Betalningsombud Caterina CHINNICI
TRANS ACCOUNT LTD. Betalningsombud Momchil NEKOV
TRANZPRESS FORDITO, KERESKEDELMI ES TANACSADO Tjänsteleverantörer Tamás DEUTSCH
Cristina TRAVAGLIATI Ackrediterade assistenter Cécile Kashetu KYENGE
Celtia Traviesas Mendez Lokala assistenter Estefanía TORRES MARTÍNEZ
Pirerpaolo TREGLIA Tjänsteleverantörer Andrea COZZOLINO
Ventzyslava TRENCHEVA Ackrediterade assistenter Iskra MIHAYLOVA
Nikoletta TRENKA-FARKAS Ackrediterade assistenter József SZÁJER
Barbara TRENTIN Ackrediterade assistenter Remo SERNAGIOTTO
TRESOR (ACCORD) Biuro Rachunkowe Sp. z o.o. Betalningsombud Zdzisław KRASNODĘBSKI
TREUHAND OLDENBURG Betalningsombud Godelieve QUISTHOUDT-ROWOHL
Laura TREVISO Lokala assistenter Pina PICIERNO
Joana TRIANA Ackrediterade assistenter Enrique GUERRERO SALOM
Laura TRIMAJOVA Ackrediterade assistenter Eduard KUKAN
Reda TRINKUNIENE Lokala assistenter Algirdas SAUDARGAS
Alexandra TROCZEWSKA Tjänsteleverantörer Ryszard CZARNECKI
Valentina TROGU Lokala assistenter Tiziana BEGHIN
Pawel TROJANOWSKI Lokala assistenter Julia PITERA
Estelle Morgane Camille TRONCI Praktikanter Angélique DELAHAYE
Andrea TRONZANO Tjänsteleverantörer Lara COMI
Xavier TROSSET Lokala assistenter Michel DANTIN
Nina TROSTER Lokala assistenter Elmar BROK
Giorgio TROVATO Lokala assistenter Salvatore Domenico POGLIESE
TROYA Tjänsteleverantörer Vladimír MAŇKA
Elizabeth Clare TRUMP Ackrediterade assistenter Charles TANNOCK
Ewa TRZCINSKA Lokala assistenter Julia PITERA
DIMITRA TSAMI Lokala assistenter Nikolaos CHOUNTIS
Maria TSIORLINI Lokala assistenter Georgios EPITIDEIOS
Dimitra TSIOUNI Betalningsombud Konstantinos PAPADAKIS Sotirios ZARIANOPOULOS
Katerina TSIRTSIKOU Ackrediterade assistenter Miltiadis KYRKOS
Artemis TSOMIDOU Ackrediterade assistenter Iris HOFFMANN
Theodoros Tsouflidis Praktikanter Giorgos GRAMMATIKAKIS
KALINA TSVETANOVA Praktikanter Peter KOUROUMBASHEV
Rafael TUDANCA CASERO Lokala assistenter Esther HERRANZ GARCÍA
Iulian TUDOR Lokala assistenter Viorica DĂNCILĂ
Maria Cristina TUDOR Lokala assistenter Norica NICOLAI
Adrian-Mihata TUDORACHE Lokala assistenter Sorin MOISĂ
Rosa Maria TUDURY MARIN Lokala assistenter Ernest URTASUN
Philipp Kurt TUENGLER Ackrediterade assistenter David McALLISTER
GERD TUERSCHMANN Lokala assistenter Joachim ZELLER
Birguel TUETEN-INCE Lokala assistenter Evelyn REGNER
Lucrezia TUIS Ackrediterade assistenter David MARTIN
Lycia TUITEL Ackrediterade assistenter Wim van de CAMP
Vilma TUNIKAITIENE Lokala assistenter Rolandas PAKSAS
Nikola TURCINOV Ackrediterade assistenter Biljana BORZAN
Angelo TURCO Lokala assistenter Brando BENIFEI
Emilia TUREK Lokala assistenter Bogusław LIBERADZKI
Lukas Turiak Ackrediterade assistenter Anna ZÁBORSKÁ
Anna TURMANN Lokala assistenter Rebecca HARMS
Stella TUTUNZI Ackrediterade assistenter Helga TRÜPEL
Robert Gerard TYLER Ackrediterade assistenter Geoffrey VAN ORDEN
Imogen Emily TYREMAN Ackrediterade assistenter Richard CORBETT
Georgios TZIAPOURAS Ackrediterade assistenter Takis HADJIGEORGIOU
KYRIAKOS TZIVELEKIDIS Lokala assistenter Dimitrios PAPADIMOULIS
Sotiris TZOUMAS Lokala assistenter Manolis KEFALOGIANNIS

En ackrediterad assistent är baserad på någon av Europaparlamentets tre arbetsorter (Bryssel, Luxemburg eller Strasbourg) och har ett anställningsavtal i enlighet med EU-rätten som ingåtts direkt med parlamentet. En lokal assistent är baserad i något av EU:s medlemsländer och har ett civilrättsligt anställningsavtal eller tjänsteleverantörsavtal som ingåtts direkt med ledamoten och som faller under nationell lagstiftning. Därutöver kan ledamöterna även ha praktikanter antingen i Europaparlamentets lokaler eller i medlemsländerna.
För mer information, se under Anställning av personal.