Aktuality 

Featured 

Infografika obchodní dohody        

Svět 
 

Evropská unie má se svými obchodními partnery řadu dohod. Každou z nich musí schválit Evropský parlament. Přečtěte si, jaké dohody EU vyjednala a na jakých nyní pracuje.

Sdílet tuto stránku na Twitter

Při neděli dobrá zpráva 🙂💶🇨🇿: platby v eurech do zahraničí mají pro Čechy zlevnit ➡ https://t.co/hG3IXdKlew Poslan… https://t.co/N9MeeyQqgY

Nejnovější tiskové zprávy 

Další články: 

Dobrovolníci iniciativy Tentokrát budu volit        

Evropské záležitosti 
 

Víte, kdy se evropské volby konají v Česku? A hlavně: co udělat proto, aby za nás nerozhodovali jiní a k volbám šli i vaši známí a příbuzní? Shrnujeme veškeré informace.

Video: Jak snížit energetickou náročnost budov        

Ekonomika 
 

Zlepšení energetické účinnosti budov je prospěšné pro naše peněženky i pro životní prostředí. Jak snížit náklady na vytápění a zároveň emise skleníkových plynů vysvětluje video.

Illustration image of hands in gesture of protection. ©AP images/European Union - EP        
Priorita 

Priorita 
Sociální začleňování a zabezpečení 

Společnost 
 

Jak EU podporuje sociální začleňování a zabezpečení, jak chrání naše zdraví nebo bojuje s chudobou a nezaměstnaností? Přečtěte si o různých aspektech evropské sociální politiky.

Evropský sbor solidarity        

Společnost 
 

Dobrovolničení na projektu v jiné evropské zemi je cenná zkušenost pro mladé a přínos pro celou společnost. Poslanci chtějí, aby se povědomí o Evropském sboru solidarity zvýšilo.

banner        
Priorita 

Priorita 
Jednotný digitální trh 

Ekonomika 
 

Jak se Evropa propojuje v jednotný digitální trh? Zrušení roamingu, neutralita sítí, inovace, e-commerce, geo-blocking: Zjistěte, jak na nich pracuje Evropský parlament

Eu domain illustration image © AP images/European Union - EP        

Ekonomika 
 

Registrovat internetovou doménu .eu by mělo být snazší. Poslanci k tomu schválili aktualizaci pravidel, protože chtějí podpořit její využití.

Mail notification 

Odebírat aktualizace k oblíbeným tématům