Aktuality 

Featured 

Andrej Sacharov a jeho žena Jelena Bonner        

Sacharovova cena 2017: nominace byly oznámeny 

Evropské záležitosti 
 

Šest nominací na letošní Sacharovovu cenu za svobodu myšlení bylo oznámeno 14. září. Lidskoprávní aktivisté jsou z Pákistánu, Guatemaly, Turecka, Venezuely, Eritree a Burundi.

Infografika zobrazující různou intenzitu zalesnění je v Evropě        

Společnost 
 

Udržet a pěstovat zdravé lesy je jedním ze způsobů, jak bojovat proti změnám klimatu. Poslanci chtějí přimět evropské země, aby se o to staraly. Souvislosti v infografice

Videoreportáž o projektu WiFi4EU        

Veřejné prostory a centra společenského dění ve všech koutech Evropy by mohly zavést přístup na internet zdarma díky programu WiFi4EU. Plénum návrh Evropské komise schválilo 12. září.

??eng.newsroom.sharingZone.shareOn_cs_CZ??

Vývoz zbraní z EU: kdo z něj má skutečně prospěch? Poslanci upozorňují na nedostatečnou kontrolu →… https://t.co/HkrfKQQjmF

Další články: 

2017_Tourism conference_Twitter post_CS.jpg        

Evropské záležitosti 
 

Evropská unie je celosvětově nejoblíbenější turistická destinace. Přináší to peníze a investice, ale má také své stinné stránky. Konference probere, jak smysluplně cestovní ruch podpořit.

Upoutávka na Facebook live s Antoniem Tajanim        

Evropské záležitosti 
 

Jak se vyvíjí EU a kam by měla směřovat? O tom bude v úterý 12. září diskutovat předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani na Facebooku - v předvečer debaty o stavu EU na plénu.

Záběr do koruny listnatého stromu        

Společnost 
 

Tři ze čtyř Evropanů by si přáli, aby EU dělala víc pro ochranu životního prostředí. Shrnujeme, jak přispívá Parlament k boji se změnami klimatu, k ochraně přírody a biodiverzity.

Mail notification 

Odebírat aktualizace k oblíbeným tématům