Aktuality 

Infografika zobrazující různou intenzitu zalesnění je v Evropě        

Udržet a pěstovat zdravé lesy je jedním ze způsobů, jak bojovat proti změnám klimatu. Poslanci chtějí přimět evropské země, aby se o to staraly. Souvislosti v infografice

videoreportáž o vztazích EU - Turecko        

Pokud Ankara zavede kontroverzní ústavní změny, měla by EU zmrazit jednání s Tureckem o členství v EU? Poslanci přijali doporučení. Hovořili jsme s autorkou parlamentní zprávy Kati Piri.

??eng.newsroom.sharingZone.shareOn_cs_CZ??

Lesy pohlcují CO2 a jsou základem zdravého ekosystému. Jaké je zalesnění v 🇨🇿 a v Evropě? Zjistíte v infografice →… https://t.co/LAEcNreMtP

Další články: 

Logo estonského předsednictví Rady na pozadí přírodní scenérie s travinami a vodní plochou        

Evropské záležitosti 
 

V sobotu 1. července převzalo Estonsko rotující předsednictví Rady EU. Bude se soustředit na digitalizaci a obranu. Co od něj očekávají estonští poslanci a poslankyně EP?

Portrét  Simone Veil        

Evropské záležitosti 
 

Poslanci uctí odkaz bývalé předsedkyně Evropského parlamentu, Simone Veil, v úterý 4. července: Na plénu ve Štrasburku proběhne v poledne pietní vzpomínkový akt.

Koláž plakátů deseti filmů postupujících do soutěže o filmovou cenu LUX        

Evropské záležitosti 
 

Na 52. Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech bylo dnes odhaleno deset filmů, které se budou letos ucházet o filmovou cenu LUX od Evropského parlamentu.

Videoreportáž: Simone Veil, žena mnoha prvenství        

Evropské záležitosti 
 

Simone Veil, feministka, bojovnice proti antisemitismu a bývalá předsedkyně Evropského parlamentu zemřela 30.6.2017. Parlament vzdává čest její práci pro evropskou integraci.

Mail notification 

Odebírat aktualizace k oblíbeným tématům