Aktuality 

Featured 

Start Sentinelu-2B na nosiči Vega z Evropského kosmodromu ve Francouzské Guyaně 7. března 2017.  ©ESA–Stephane Corvaja, 2017        

Ekonomika 
 

Evropský vesmírný program nesmí zaostat za konkurenty, vyzývá Parlament. Vesmírné technologie se používají v dopravě, zemědělství i komunikacích. Víc zjistíte z naší infografiky.

Sdílet tuto stránku na Twitter

🐣Veselé Velikonoce https://t.co/2SvQMqVJ9J

Další články: 

Kouř stoupající z komínů ©AP Images/European Union-EP        

Společnost 
 

Země Evropské unie se snaží snižovat emise skleníkových plynů v zájmu boje proti změnám klimatu. Shrnujeme o jaké sektory a iniciativy se konkrétně jedná.

cover picture for CO2 emission infographic        

Společnost 
 

Víte, kolik emisí oxidu uhličitého produkují osobní auta? A jsou vozy na elektřinu skutečně čistší alternativou? Podrobnosti zjistíte v našich infografikách.

Display of red electronic board of stock market quotes with down trend graph ©AP Imageas/European Union-EP        

Kdo je připraven, není překvapen: EU chce minimalizovat následky případných finančních krizí. Parlament podpořil posílení bankovní unie zemí eurozóny. Jde o to snížit rizika pádu bank.

Bernd Lange  © European Union 2019 – Source: EP        

Svět 
 

USA hrozí uvalením dodatečných cel na evropská auta. Mezi EU a USA panuje napětí, proto se obě strany chystají zasednout k jednacímu stolu. Parlament zde má také svou roli.

Ochrana demokracie v podobě ochrany oznamovatelů        

Společnost 
 

V organizacích a státních úřadech by měly existovat bezpečné kanály pro oznamování protiprávního jednání. Samotní oznamovatelé se budou těšit ochraně před odvetou.

cover picture for road safety infographic        

Společnost 
 

Evropské silnice jsou jedny z nejbezpečnějších: Jak ve srovnání s EU vychází Česko? Jsou oběťmi spíše muži nebo ženy? Tato a další statistická čísla zjistíte v naší infografice.

oznámení e-mailem 

Odebírat aktualizace k oblíbeným tématům