Aktuality 

Featured 

Konferenc: Budoucnost modré planety        

Evropské záležitosti 
 

Zdravé oceány jsou klíčem ke zdraví naší planety. Jak se k této globální výzvě postavit bude řešit konference na vysoké úrovni v Evropském parlametnu v Bruselu 19. března.

Sdílet tuto stránku na Twitter

Koordinace hospodářských politik v EU: i přes pokrok zůstává řada výzev. Jak je vidí europoslanci a jejich protějšk… https://t.co/Eftp692yIa

Další články: 

Hrozny vína - ilustrace k tématu bezpečnosti potravin  © CC0 Photo by Manki Kim on Unsplash        

Společnost 
 

Představa, že v potravinách máme residua pesticidů, je přinejmenším nepříjemná. Evropany znepokojuje možný vliv pesticidů na lidské zdraví. Zjistěte, jak poslanci tento problém řeší.

Infografika obchodní dohody        

Svět 
 

Evropská unie má se svými obchodními partnery řadu dohod. Každou z nich musí schválit Evropský parlament. Přečtěte si, jaké dohody EU vyjednala a na jakých nyní pracuje.

Dobrovolníci iniciativy Tentokrát budu volit        

Evropské záležitosti 
 

Víte, kdy se evropské volby konají v Česku? A hlavně: co udělat proto, aby za nás nerozhodovali jiní a k volbám šli i vaši známí a příbuzní? Shrnujeme veškeré informace.

Video: Jak snížit energetickou náročnost budov        

Ekonomika 
 

Zlepšení energetické účinnosti budov je prospěšné pro naše peněženky i pro životní prostředí. Jak snížit náklady na vytápění a zároveň emise skleníkových plynů vysvětluje video.

Illustration image of hands in gesture of protection. ©AP images/European Union - EP        
Priorita 

Priorita 
Sociální začleňování a zabezpečení 

Společnost 
 

Jak EU podporuje sociální začleňování a zabezpečení, jak chrání naše zdraví nebo bojuje s chudobou a nezaměstnaností? Přečtěte si o různých aspektech evropské sociální politiky.

Mail notification 

Odebírat aktualizace k oblíbeným tématům