Aktuality 

Featured 

cover picture        

Evropské záležitosti 
 

Na nově zvolený Evropský parlament čeká jako jeden z prvních úkolů zvolit si svého předsedu. Jaký je postup volby, zjistíte z naší infografiky.

Projekce rozložení sil v  novém Parlamentu podle informací dostupných k  11. 6. 2019        

Evropské záležitosti 
 

Evropské volby skončily 26. května s nejvyšší účastí za dvě dekády. Čerstvě zvolené poslance čeká jednání o vytvoření politických skupin a rozhodování o novém předsedovi Evropské komise.

Shrnutí debaty spitzenkandidátů        

Evropské záležitosti 
 

V bruselském sídle Parlamentu se v debatě 15. května střetla šestice kandidátů nominovaných evropskými politickými stranami na šéfa respektive šéfku Evropské komise.

Sdílet tuto stránku na Twitter

Co se teď děje v Parlamentu? 🔜Formují se politické skupiny (minimálně 25 poslanců ze 7 různých zemí). 🔜První plénum… https://t.co/Rb81OQuWKh

Další články: 

Sociální politika EU ©AP images/European Union - EP        

Evropské záležitosti 
 

Opatření sociální politiky se nás týkají od dětství až do důchodu. Zjistěte více o iniciativách Unie v této oblasti a na čem pracuje Evropský parlament.

Video  pro evropské volby 2019        

Evropské záležitosti 
 

Evropa stojí před celou řadou výzev. Hlasováním ve volbách můžete nasměřovat naši budoucnost. Zvolte si Evropu, ve které budou vyrůstat naše děti. Víc ve videu.

Dobrovolníci iniciativy Tentokrát budu volit        

Evropské záležitosti 
 

Víte, kdy se evropské volby konají v Česku? A hlavně: co udělat proto, aby za nás nerozhodovali jiní a k volbám šli i vaši známí a příbuzní? Shrnujeme veškeré informace.

TST banner transport safety ©AP images/European Union-EP        
Priorita 

Priorita 
Bezpečné silnice 

Evropské záležitosti 
 

Jak pracuje Evropa na tom, aby se díky společným pravidlům zvyšovala bezpečnost na silnicích a snižoval počet obětí autonehod.

oznámení e-mailem 

Odebírat aktualizace k oblíbeným tématům