Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter) (klikněte na „ENTER“)
NOT FOUND ! (klikněte na „ENTER“)

100 dní Parlamentaria

Instituce 24-01-2012 - 14:11
 
 

Parlamentarium dnes slaví své 100-denní výročí. Od 11. října 2011 ho navštívilo přes 64 tisíc návštěvníků. Parlamentarium je největším parlamentním centrem pro návštěvníky v Evropě. Za dobu své existence se už stačilo stát jedním z hlavních turistických cílů v Bruselu. Je určeno pro děti i dospělé. Moderním a interaktivním způsobem prezentuje dějiny Evropy a ukazuje, jak vznikají rozhodnutí, která mohou ovlivnit náš každodenní život


Návštěvníci Parlamentariu dávají obecně kladné hodnocení a stránky s informacemi pro turisty "Tripadvisor" ho řadí mezi to nejlepší, co je v Bruselu k vidění.

Parlamentarium poskytuje informace ve všech 23 úředních jazycích Evropské unie, včetně češtiny. Pro sluchově postižené je připravena prohlídka ve čtyřech verzích znakového jazyka (anglicky, francouzsky, německy a nizozemsky). Vstup je zdarma a otevřeno je všechny dny v týdnu. Parlamentarium je plně přístupné i návštěvníkům se speciálními potřebami. V nabídce je i simulační hra, během níž se studenti mohou stát na několik hodin poslanci Parlamentu.


Přinášíme vám několik fotografií a komentářů návštěvníků i pracovníků Parlamentaria. Pokud chcete vědět o Parlamentariu víc, jeho webové stránky pro vás mají připraveny vyčerpávající informace.

Odkaz : 20120120STO35893