Ekonomika 

Produkty pro tuto kategorii 

Fotografie poslancov rečniacich v pléne        

Ekonomika 
 

Všechny členské státy by měly jednoznačně zasáhnout proti daňovým režimům, znělo v debatě v úterý 14. listopadu, kdy poslanci reagovali na daňový skandál Paradise Papers.

Videoreportáž o projektu WiFi4EU        

Veřejné prostory a centra společenského dění ve všech koutech Evropy by mohly zavést přístup na internet zdarma díky programu WiFi4EU. Plénum návrh Evropské komise schválilo 12. září.

infografika: Co Vám prozradí energetický štítek spotřebiče        

Parlament schválil návrhy, jak zjednodušit energetické štítky, aby byly pro spotřebitele srozumitelnější. V infografice vysvětlujeme, jak se účinnost měří a kolik platíme za elektriku.

Videoreportáž o přeshraniční přenositelnosti on-line služeb poskytujících obsah        

Ekonomika 
 

Přes internet se díváme na televizi, hrajeme hry, posloucháme hudbu, nebo sledujeme seriály. Naše předplatné s námi cestuje na mobilních zařízeních, ale často se jeho obsah v zahraničí nespustí. Poslanci chtějí ovšem hranice smazat a zajistit přenositelnost online služeb všude v rámci EU. Parlament hlasuje o návrhu 18. května.

infografika ilustrující ekonomiku sdílení        

Ekonomika 
 

Ekonomika sdílení - ne každý si hned představí něco konkrétního - ale jména jako Airbnb, BlaBlaCar, Deliveroo, Uber jsou většině lidí dobře známá. Jsou to příklady online platforem, které propojují ty, kdo nabízejí zboží a služby, s poptávajícími. Výbor pro vnitřní trh se rychlým růstem odvětví zabývá a poslanci chtějí podpořit jeho výhody, ale také omezit negativní stránky tohoto nového modelu podnikání. Ve zprávě přijaté 3. května volají po společných pravidlech v EU.