Evropské záležitosti
Priority
Produkty pro tuto kategorii

Zdravé oceány jsou klíčem ke zdraví naší planety. Jak se k této globální výzvě postavit bude řešit konference na vysoké úrovni v Evropském parlametnu v Bruselu 19. března.

Jak v budoucnu financovat program Erasmus+, svoboda tisku na Slovensku a Maltě či nastavení klimatické strategie jsou mezi body, které poslanci tento týden řeší.

Nižší poplatky za platby do zahraničí, prověřování zahraničních investic, obchodní dohoda se Singapurem a lepší ochrana obětí autonehod jsou mezi výsledky únorové plenárky.

Víte, kdy se evropské volby konají v Česku? A hlavně: co udělat proto, aby za nás nerozhodovali jiní a k volbám šli i vaši známí a příbuzní? Shrnujeme veškeré informace.

Efektivnější civilní ochrana v EU, zlevnění poplatků za převody peněz pro země mimo eurozónu a lepší ochrana obětí autonehod. To jsou některé očekávané výsledky pléna ve Štrasburku.

Šíření dezinformací a nepřátelské propagandy se zdokonaluje. „Velkým problémem jsou sociální sítě,“ varuje v rozhovoru zpravodajka návrhu vyzývajícího, aby se EU problémem více zabývala.

Poslanci projednávají nové priority pro Evropský sbor solidarity a budoucnost Erasmu+ po brexitu. V Parlamentu také proběhne konference o digitálním trhu.

Více transparentnosti a otevřenosti: poslanci si schválili pravidla, podle nichž musí při přípravě stanovisek Parlamentu zveřejňovat své schůzky s lobbisty.

Poslanci zahájili plenární zasedání 30. ledna pietní připomínkou šesti milionů židovských žen, mužů a dětí a dalších obětí zavražděných během holokaustu.

Poslanci proberou stav právního státu v Maďarsku a na plénu vystoupí finský premiér s projevem k budoucnosti Evropy. Parlament také uctí památku obětí holokaustu.

Rádi fotíte na Instragram a máte inspiraci, co byste poslali do soutěže s názvem „I am Europe“? Ve hře je výlet do Evropského Parlamentu v Bruselu.

Soustavné podkopávání principů právního státu musí mít pro členské země důsledky, vzkázali poslanci. Souhlasí s omezením až zmrazením financí z fondů EU.