Parlamentní konference v souvislosti se summitem EU – Afrika 

 
 

Sdílet tuto stránku: 

Investovat do mládeže je motto konference, kterou Evropský parlament organizuje v Bruselu 22. listopadu. S lídry ze zemí Afriky bude přípravou na summit EU-Afrika

Víc než polovina obyvatel Afriky je mladší než 24 let; konference se zaměřuje na investice pro mládež 

Jaká je situace v oblasti bezpečnosti a míru, lidských práv, udržitelného rozvoje, migrace a jaká opatření je dále potřeba. Tím se budou zabývat lídři afrických zemí, zástupci Africké unie a OSN spolu s poslanci Evropského parlamentu, jeho předsedou a vysokou představitelkou pro zahraniční politiku Federicou Mogherini.

Konferenci můžete 22.11. od 14:00 sledovat naživo přostřednictvím zvláštní stránky: http://www.partnershipafrica.eu/


Konference na vysoké úrovni věnovaná Africe, kterou organizuje Evropský parlament v Bruselu 22. listopadu předznamenává summit EU-Afrika. Ten se koná na konci listopadu v Abidžanu (Pobřeží slonoviny).

Zaměření na mládež


Populace na africkém kontinentu se od roku 1980 ztrojnásobila a je v průměru velice mladá: 40% je mladších 15 let a započítá-li se k nim věková skupina do 24 let, pak tvoří celkem 60% populace. Růst populace je výzvou z mnoha ohledů – bezpečnost, politická participace, tvorba pracovních míst, migrace atd. Parlamentní konference se proto zaměří na téma mládež a rovné příležitosti.