Tento týden v Parlamentu: vnější hranice, Polsko, energetika 

 
 

Sdílet tuto stránku: 

Opatření pro zefektivnění databází, které napomáhají zabezpečení hranic EU, vláda práva v Polsku a energetika jsou mezi tématy tohoto týdne.

Schengen a vláda práva v Polsku

 

V pondělí hlasují poslanci výboru pro vnitro o aktualizaci Schengenského informačního systému (SIS II), která zapadá do snah zlepšit kontrolu a ochranu vnějších hranic EU. Konkrétně se aktualizace týká lepší výměny informací a měla by také usnadnit navracení těch, jejichž žádost o azyl byla odmítnuta. Systém by měl být lépe schopen upozorňovat na potenciální hrozby terorismu. Vylepšení bude také ve využívání otisků prstů a zobrazení podobizen.

 

Rovněž v pondělí probere výše zmíněný výbor situaci v Polsku s prvním místopředsedou Evropské komise Fransem Timmermansem. Komise začala zkoumat dodržování principů právního státu v Polsku již v lednu 2016 a poslanci chtějí znát jeho dosavadní výsledky.

 

Konference o financování čisté energie

 

Ve středu hostí Evropský parlament konferenci na vysoké úrovni věnovanou energetice. Hovořit se bude o financování přechodu na čistou energetiku mimo jiné i s příspěvkem Lenky Kovačovské, náměstkyně českého ministerstva průmyslu a obchodu. O zkušenosti s přechodem na obnovitelné zdroje energie a její udržitelné a efektivní využívání se podělí guvernér Kalifornie Jerry Brown. O potřebném investičním rámci promluví prezident Evropské investiční banky Werner Hoyer a další významní řečníci. Program zde.


Pokud se chcete snadno dozvědět, co o těchto tématech píší na různých platformách čeští poslanci a poslankyně, využijte filtru na stránce Newshub.

Přejeme vám úspěšný a příjemný týden.