Tento týden v Parlamentu: glyfosát, online TV a konference o partnerství s Afrikou 

 
 

Sdílet tuto stránku: 

Poslanci diskutují o zákazu glyfosátu, hlasují o pravidlech pro distribuci televizních a rozhlasových pořadů na internetu a zapojí se do konference o Africe.

V pondělí Parlament organizuje veřejné slyšení reagující na  Evropskou občanskou iniciativu, která volá po zákazu kontroverzního herbicidu glyfosát v celé EU. V říjnu poslanci zamítli prodloužení licence pro glyfosát na dalších deset let a do roku 2022 by měl být podle EP zcela zakázán. Vlády členských zemí EU hlasují 27. listopadu o prodloužení licence na pět let. 

 

V pondělí vyslechne výbor pro hospodářství a měnu prezidenta Evropské centrální banky Maria Draghiho.

 

Evropský podpůrný úřad pro otázky azylu (EASO), který pomáhá členským státům s vyřizováním žádostí o azyl, představí v úterý výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci svou výroční zprávu.


V úterý hlasují výbory pro právní záležitosti a vnitřní trh o pravidlech pro zlepšení ochrany zákazníků, kteří nakupují na internetu. Měli by mít možnost získat zpět peníze nebo uplatnit záruku v případě závadnosti stažených her, hudby a podobného obsahu.  

 

Ve stejný den hlasuje výbor pro právní záležitosti o zjednodušení distribuce online televizního a rozhlasového obsahu napříč EU.

 

V souvislosti s blížícím se summitem EU – Afrika proběhne v Parlamentu ve středu 22. listopadu konference na vysoké úrovni. Hlavními řečníky jsou předseda Parlamentu Antonio Tajani, šéfka unijní diplomacie Federica Mogherini, prezident Středoafrické republiky Faustin-Archange Touadéra a prezident Evropské investiční banky Werner Hoyer.

 

Ve středu se v Parlamentu také koná konference o médiích v éře umělé inteligence organizovaná oddělením Evropského parlamentu pro posouzení vědeckých a technologických možností (STOA).


Pokud se chcete snadno dozvědět, co o těchto tématech píší na různých platformách čeští poslanci a poslankyně, využijte filtru na stránce
Newshub.

Přejeme vám úspěšný a příjemný týden.