Evropa ve vašem chytrém telefonu: prozkoumejte EU s novou aplikací 

 
 

Sdílet tuto stránku: 

Díky nové mobilní aplikaci Citizens' App se jednoduše dozvíte, jak EU ovlivňuje váš každodenní život i jak se můžete podílet na její budoucí podobě.

Co Evropa znamená v praxi

Citizens‘ App přináší informace, jaký konkrétní dopad má Evropská unie na různé aspekty našeho života. Zájímá vás ekologické zemědělství? Chodíte rádi po horách nebo děláte jiný sport? Rádi byste se stali dobrovolníkem v nějakém zajímavém projektu? Projekty EU a unijní jednotné zákony často řadu věcí usnadňují. Citizens‘ App vám ukáže jak.


Mezi funkce nové aplikace vyvinuté Evropským parlamentem patří také informování o tom, co EU dělá v regionech napříč Evropou. V Česku můžete například podle kraje najít v aplikaci projekty, které EU ve vašem okolí podporuje s cílem zlepšit kvalitu života.


Zapojte se


Spíš než přehled dosaženého vás zajímá, jak bude EU řešit budoucí výzvy? Citizens‘ App obsahuje studie zabývající se mimo jiné změnou klimatu, kybernetickou bezpečností a mezinárodními vztahy, které vysvětlují trendy a vývoj naší společnosti v příštích letech.


Obsah aplikacesi můžete přizpůsobit podle vlastních zájmů a pomůže vám najít akce konající se ve vašem okolí. Zapojte se, sdílejte události s přáteli a hodnoťte jednotlivé iniciativy. Můžete díky tomu poznat lidi, kteří sdílí vaše očekávání i obavy. Eropa je totiž projekt, který vytváříme my všichni.


Aplikace je dostupná ve všech 24 oficiálních jazycích EU. Stáhnout si ji můžete zdarma z
Apple App store a Google Play.