Sdílet tuto stránku: 

Články 

líbající se pár        

Stejně jako se mění doba, měníme se i my. Od posledních evropských voleb se změnila pravidla hry. Evropský parlament má teď větší moc, se kterou může udávat politický směr Evropy a také dělat každodenní rozhodnutí týkající se nás všech. Mocnější Evropský parlament znamená víc vlivu pro všechny, větší schopnost řešit naše problémy a změnit to, co je zapotřebí změnit, větší možnost prosadit zachování toho, co si chceme ponechat.

Jednejte. Ovlivňujte. Rozhodujte.        

Evropa prochází bouřlivými časy. V průběhu krize si občané uvědomili, že Evropa má velký vliv na podmínky, ve kterých žijí. Že evropské země jsou stále více provázané a že to, co se stane v jedné členské zemi EU, ovlivňuje vyhlídky do budoucna pro každého z nás.

JEDNAT. OVLIVŇOVAT. ROZHODOVAT. Bannery informační kampaně pro volby do EP 2014.        
Tisková zpráva 

Tisková zpráva 

Evropský parlament 10. září oficiálně spustil osvětovou a informační kampaň před volbami do Evropského parlamentu konanými v roce 2014. Kampaň poběží i po volbách samotných - vrcholit bude zvolením předsedy Evropské komise novým Parlamentem.

Články 

EP        
Tisková zpráva 

Tisková zpráva 

Předseda Komise José Manuel Barroso představil Parlamentu ve středu svou poslední zprávu o o stavu Unie v tomto volebním období. Předsedové politických skupin v rozpravě stanovili priority, na které by se dle nich měla Komise v následujících měsících soustředit. Zdůraznili, že je potřeba posílit důvěru v EU a uvedli, že volby do Evropského parlamentu v květnu 2014 představují pro voliče skutečnou příležitost jak rozhodnout o budoucnosti EU.

infografika        

Jakou roli hraje v Evropské unii Evropský parlament? Za co odpovídá Evropská komise? Co dělá Evropská rada a jak se liší od Rady EU? Odpovědi přináší náš stručný průvodce po čtyřech orgánech EU v podobě infografiky.

muž hledící na výlohu pracovní agentury        

Tiago se může pochlubit diplomem z ekonomie, ale podle práce, kterou teď dělá, byste to nehádali. Ve svých 28 letech střídá jednu nárazovou práci za druhou buď ve stavebnictví nebo v pohostinství. Jeho situace je typickou ukázkou problému, který má i spousta jeho vrstevníků. I když se mladým lidem podaří najít práci, často je to jen práce na dobu určitou a hluboko pod úrovní jejich vzdělání. Tiago zatím uvažuje o vylepšení svých vyhlídek rekvalifikací: „Doufám, že tentokrát to vyjde.“

Články 

Žena obsluhující bezdomovce.        

Když Irena jako dobrovolnice obsluhuje lidi bez střechy nad hlavou v bruselské výdejně jídla pro lidi v nouzi, dokáže se lehko vžít do jejich kůže. Není to tak dávno, kdy na ulici žila bez vlastního zavinění i ona a její dvě děti. „Moje rodina nikdy nepřijala ani korunu sociální pomoci – pracovali jsme, kde se dalo.“ Kvůli krizi se ocitlo v tíživé finanční situaci víc evropských rodin, než kdy dřív.

kreditní karta        

Stát se obětí počítačového podvodu je tak snadné. Své o tom ví i Peter Trap, 44letý Němec žijící ve Švédsku, jehož osobních údajů se zmocnil podvodník, a který pak několik měsíců bojoval o to, aby se mu vrátilo několik tisíc eur. „Byl to pomalý, frustrující a únavný proces,“ říká Peter. Evropský parlament již delší dobu pracuje na přísnějších trestech za počítačovou trestnou činnost a na lepší ochraně našich online údajů.