Sdílet tuto stránku: 

Články 

Intro - IWD2017 ©Getty Image        

Ženy dosahují v Evropě celkově vyšší vzdělání než muži, ale vydělávají méně a mají výrazně nižší důchody. Také mezi manažery byste jich mnoho nenašli: jen každý třetí manažer je žena a vydělává o čtvrtinu méně než její mužští kolegové. Poslanci považují ekonomické postavení žen za důležitou součást jejich emancipace a chtějí jej zlepšit.

Články 

infografika ilustrující témata MDŽ 2017        

Ekonomická emancipace žen je tématem, na něž chce Evropský parlament u příležitosti letošního Mezinárodního dne žen obrátit pozornost. Pět konkrétních oblastí, kde je třeba změnit věci k lepšímu, ilustruje tato infografika.

Female and male symbols depicting women equality. ©AP Images/European Union-EP        

Peníze vás neudělají šťastnými, ale dají vám svobodu rozhodovat o vlastní budoucnosti. Ta by podle poslanců neměla být ženám upírána. Proto chce Evropský parlament u příležitosti letošního Mezinárodního dne žen upozorňovat na jejich ekonomické postavení. Ženy totiž vydělávají méně než muži, mají výrazně nižší důchody, narážejí na různá omezení v kariéře a ve vysoké politice jich je jako šafránu. Tento týden se přímo v Parlamentu i na sociálních sítích k tématice MDŽ koná několik akcí.