Sdílet tuto stránku: 

Martin Schulz, sám bývalý hráč, si vybral svou fotbalovou jedenáctku snů 

Fotbalové mistrovství Evropy v Polsku a na Ukrajině pokročilo do konečné fáze, a předseda Evropského parlamentu Martin Schulz si podle toho, jak se zatím jednotlivým hráčům dařilo, sestavil svou jedenáctku snů. Jak "Jedenáctka Martina Schulze / tým snů Euro 2012" vypadá? A jak Martin Schulz komentoval svůj výběr?

"Nebyla to snadná volba. Někteří hráči, které jsem vybral, vykazovali dobrou formu průběžně během celé části zápasů ve skupině. Jiní jsou známější jako světové hvězdy, a vybral jsem je pro jejich magické schopnosti a talent změnit utkání pouhou jednou, dvěma nebo třemi rozhodujícími akcemi. Jsou tu i další hráči, kteří mají podobný talent, ale do výběru se nedostali. Výběr týmu byla složitá volba, snažil jsem se vyhnout nespravedlivým rozhodnutím.


Šlo mi o to, aby v týmu panovala vyváženost mezi silou a talentem, mládím a zkušeností, vůdcovstvím a tvrdou prací. Záměrně jsem vybral několik hráčů z týmů, které nepostoupily ze skupiny.


Kdysi jsem sám hrál v obraně, a stále ještě jsem nadšeným fotbalovým fanouškem. Proto jsem se pokusil vybrat dobrou pevnou obranu a dopředu dát kreativní hráče.


Jedenáctka Martina Schulze / Tým snů Euro 2012


Brankář

Joe Hart (Anglie)


Obránci

Daniel Agger (Dánsko)

Mats Hummels (Německo)

Giorgio Chiellini (Itálie)

Sergio Ramos (Španělsko)


Záložníci

Giorgos Karagounis (Řecko)

Andrés Iniesta (Španělsko - kapitán týmu)

Petr Jiráček (Česká republika)

Jakub Blaszczykowski (Polsko)


Útočníci

Cristiano Ronaldo (Portugalsko)

Zlatan Ibrahimović (Švédsko)


Trenér/Manažer

Slaven Bilić (Chorvatsko)


Za trenéra týmu jsem si vybral trenéra Chorvatů Slavena Biliće, protože mě přesvědčil brilantními výsledky jeho kariéry. Chorvatsko si v turnaji vedlo dobře, mělo smůlu, že bylo vyřazeno.


Co si o výběru Martina Schulze myslíte vy? Na Twitteru o něm můžete diskutovat za použití hashtagu #SchulzXI, na Facebooku prostřednictvím odkazu v pravém sloupci.