ŽIVĚ: Veřejné slyšení o tabákových výrobcích 

 
 

Sdílet tuto stránku: 

Infografika: kde se kouří nejvíc? 

Dosavadní kampaně proti kouření na kuřáky velký vliv neměly. Ke snížení jejich počtu nevedly ani cigaretové krabičky s odrazujícími fotografiemi rakovinou zničených plic doprovázené černými nápisy varujícími před následky kouření. Evropská unie nicméně hledá další cesty, jak znepokojivě vysoký počet evropských kuřáků snížit, a chystá nová pravidla. Pondělní veřejné slyšení, během kterého si poslanci Parlamentu vyslechnou názory odborníků, průmyslu i lékařů, můžete sledovat v přímém přenosu.

V dnešní době patří mezi kuřáky více než čtvrtina dospělých obyvatel EU. Téměř všichni s kouřením začali ještě než jim bylo 25 let a pokračují v něm navzdory známým zdravotním rizikům.


Návrh Komise na novou podobu balení cigaret 

Evropská komise navrhla novou směrnici přinášející opatření, která by měla co nejvíce Evropanů od kouření odradit. Evropský parlament bude spolu s Radou rozhodovat o konečné podobě směrnice. Parlamentní výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin proto pořádá v pondělí od 15:00 do 18:30 veřejné slyšení o návrhu směrnice a jejích možných dopadech na společnost a tabákový průmysl.  


Návrh Komise obsahuje nová pravidla pro označování tabákových výrobků a jejich uvádění na trh, rozšiřuje působnost na nové produkty obsahující nikotin a přináší nová pravidla pro prodej tabákových výrobků a jejich  přeshraniční distribuci.


Sledujte veřejné slyšení v přímém přenosu a projděte si naše infografiky, které vám poskytnou základní informace o rozšíření kouření v Evropě a o návrhu Komise.