Sdílet tuto stránku: 

Twitter je nejrychlejší způsob, jak se dozvědět o nejnovějším dění v Evropském parlamentu a o rozhodnutích, která přijal. Se svými zprávami o rozsahu 140 znaků se tahle sociální síť stala platformou pro politiky, novináře, a další „závisláky” na informacích. Jak mezi téměř stovkou parlamentních účtů na Twitteru najít ty, které jsou pro vás nejpodstatnější? Poraďte se s naším nově aktualizovaným plánkem, mapujícím všechny oficiální twitterové účty spravované Evropským parlamentem.

Rozhovory, tiskové zprávy, čerstvé výsledky hlasování, videa, výzkumné studie, nadcházející akce v členských zemích: téměř sto twitterových účtů spravovaných Evropským parlamentem toho nabízí opravdu hodně. Jak si vybrat, které z nich sledovat?


Pomůže vám naše mapa, zobrazená jako plánek veřejné dopravy. Každá trasa spojuje účty s podobným zaměřením. Kliknutí na jednotlivé účty vás přenese přímo na příslušné stránky na Twitteru.


Zprávy v češtině


Světle modrá trasa spojuje všechny hlavní twitterové účty Evropského parlamentu, které upozorňují na nejnovější články, rozhovory, infografiky a aktuální události v každém z 24 oficiálních jazyků EU. Najdete tam také @Europarl_CS.


Místní zprávy


Na tmavě modré trase zase najdete účty informačních kanceláří Evropského parlamentu, které přináší místní zprávy z jednotlivých členských zemí. Je mezi nimi i @EP_Praha.


Co nového ve výborech


Oranžová trasa spojuje účty 20 parlamentních výborů, 2 podvýborů a jednoho vyšetřovacího výboru. Přináší výsledky hlasování ve výborech i na plenárním zasedání, tiskové zprávy a aktuální zprávy z jednání a upozorňují na nadcházející schůze. Jejich prostřednictvím také můžete komunikovat s tiskovými atašé Parlamentu zodpovědnými za dané téma.


Mediální služby


Na o něco kratší zelené trase najdete mediální služby, které nabízí Evropský parlament – včetně účtu tiskového oddělení, tiskového mluvčího a nejnovější fotografie a videa.


Události a ceny


Fialová trasa je věnována seznamu dalších aktivit Evropského parlamentu, jako je návštěvnické centrum Parlamentarium, Cena Karla Velikého pro mladé Evropany nebo Evropské setkání mládeže.