Svět 

Produkty pro tuto kategorii 

Nearly three weeks into a mass exodus of Rohingya fleeing violence in Myanmar, thousands were still flooding across the border Thursday in search of help and safety in teeming refugee settlements in Bangladesh. ©Dar Yasin/AP Photos/European Union-EP        

Mezinárodní pozornost se znovu obrací k Barmě - Myanmaru, odkud v posledním měsíci uprchlo 400 000 Rohingyů. Poslanci se staví proti tamním represím.

videoreportáž o vztazích EU - Turecko        

Pokud Ankara zavede kontroverzní ústavní změny, měla by EU zmrazit jednání s Tureckem o členství v EU? Poslanci přijali doporučení. Hovořili jsme s autorkou parlamentní zprávy Kati Piri.

"Tam, kde končí svoboda tisku, tam končí demokracie."        

„Tam, kde končí svoboda tisku, tam končí demokracie,” říká Jaromír Štětina s odkazem na historické zkušenosti Československa. Proto je podle něj stále relevantní připomínat si 3. května mezinárodní den svobody tisku. Štětina má s jejím potlačováním hořké zkušenosti, protože po vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa v srpnu 1968 ztratil možnost pracovat jako novinář. V našem rozhovoru analyzuje dobu lží a nesvobody a současný stav médií v Evropě.

Kandidatura Turecka na vstup do EU čelí nebývalému tlaku        

Svět 
 

Od obchodu po řízení migrace a spolupráci v NATO: oblastí, kde Evropa a Turecko po desetiletí spolupracují k vzájemnému prospěchu, je mnoho. Poslední vývoj ale vztahy razantně ochladil. Poslanci vývoj v Turecku sledují a vyjadřují obavy o svobodu médií i stav tamní demokracie. V Parlamentu sílí hlasy volající po revizi spolupráce mezi EU a Tureckem.