Sdílet tuto stránku: 

Zahájení listopadového plenárního zasedání 

Předseda EP Martin Schulz odsoudil útok na synagogu v Jeruzalémě z minulého týdne, který si vyžádal pět životů a zranění mnoha dalších osob. Vyzval rovněž všechny strany, aby zastavily "nesmyslné zabíjení" a místo něj se podílely na dialogu. Dodal, že útok z minulého týdne byl "útokem proti míru".

Předseda Schulz poznamenal, že papež František, který nedávno vyzval k míru a dialogu na Blízkém východě, pronese v úterý proslov k poslancům Evropského parlamentu. Uvedl také, že nejvíce šokující a znepokojující na útoku je to, že k němu došlo v náboženské budově ve městě, které je svaté pro trojici náboženství.


Martin Schulz vyzval všechny, aby zabránili eskalaci násilí a ukončili cyklus násilí, na které je odpovídáno násilím.


Vyjádřil také soustrast Evropského parlamentu rodinám obětí.


Rozpočet EU


Martin Schulz oznámil, že hlasování o návrhu, aby Parlament přijal prostřednictvím tzv. naléhavého postupu své stanovisko o tom, zda by členské státy mohly pozdržet své platby do rozpočtu EU, se bude konat v úterý v 9:00.


Změny v pořadu jednání


Středa

Hlasování o otázce, zda by měla být Palestina uznána jako stát, bylo přesunuto na prosincové plenární zasedání. Středeční rozprava zústává na pořadu jednání.

Název prohlášení Komise o ocelářském průmyslu byl změněn na "Ocelářství v EU: ochrana pracovníků a průmyslu". Návrh usnesení bude přednesen na prosincovém plenárním zasedání.


Čtvrtek

Pondělní prohlášení Komise o pokynech k posouzení dopadů bude ve čtvrtek následováno hlasováním o usnesení k tomuto tématu.