Sdílet tuto stránku: 

Pokyny pro média zahrnují všechny důležité informace, časový harmonogram a služby, které budou mít média k dispozici v průběhu evropských voleb a volební noci 26. května.

Časový harmonogram zveřejnění volebních dat dne 26.5.

Parlament bude zveřejňovat vnitrostátní odhady od 18:00 hod. První projekce rozložení křesel v novém Parlamentu bude k dispozici ve 20:15 na základě dostupných vnitrostátních údajů. Projekce budou aktualizovány v průběhu volební noci na základě odhadů a oficiálních výsledků z členských států, přičemž předběžné celkové výsledky se očekávají ve 23:15 hod.

Viz podrobný harmonogram zveřejnění odhadů a volebních dat (aktualizováno 21.5.)

Nabídka audiovizuálního obsahu

Od čtvrtka 23. května budou v multimediálním centru, na Europe by Satellite a obrazovkách jednacího sálu zpřístupněny záběry z celé EU - předsedů Evropského parlamentu, Evropské komise a Evropské rady, vedoucích představitelů EP, spitzenkandidátů a občanů, kteří hlasují. Projekce rozložení křesel a výsledky budou k dispozici v grafických animacích ve vysílací kvalitě.

Informace podle jednotlivých zemí

Detailní údaje pro jednotlivé země, dny konání voleb, volební seznamy, kandidáti a výsledky předchozích voleb jsou k dispozici zde. Chcete-li sledovat neformální denní zpravodajství o volebních kampaních v členských státech, přejděte na tracker/sledovanost volební kampaně (v AN, FR).

Akreditace

Novináři, včetně držitelů interinstitucionálních akreditací, kteří mají zájem o vstup do prostor Evropského parlamentu v průběhu volebních dnů, musí požádat o zvláštní akreditaci prostřednictvím online formuláře. Speciální akreditace bude nezbytná nejen během volební noci dne 26. května, ale i ve dnech 23. ‑ 27. května.

Lhůta pro podání žádosti o akreditaci byla prodloužena. Všechny žádosti, které již byly odeslány, jsou platné. Všichni žadatelé obdrží potvrzení o ověření jejich žádosti e-mailem a mohou zkontrolovat stav své žádosti prostřednictvím online registrace.

V případě potřeby prosím kontaktujte Akreditační kancelář pro média.

Tel. (+32) 498 98 35 44

Akreditace si mohou novináři vyzvednout od 20. května v Akreditační kanceláři pro média v Bruselu (budova Paul-Henri Spaak, Rue Wiertz, vstup pro novináře a návštěvníky, místnost PHS -1C029). Doporučujeme vyzvednout si akreditaci co nejdříve, aby se předešlo případným frontám v neděli 26. května.

Otevírací hodiny Akreditační kanceláře pro novináře:

  • pondělí, 20. května - pátek, 24. května: 08:00 - 18:00 hod.
  • sobota, 25. května: 10:00 - 18:00 hod.
  • neděle, 26. května: 10:00 - 23:00 hod.

Pracovní prostory pro média

Pracovní prostory (cca 1000 míst): Hemicycle (PHS 3A50), tisková místnost (PHS 0B01), Anna Politkovská (PHS 0A50) a Anna Lindh (PHS 1A02).

Ve všech pracovních prostorách pro média budou zveřejněny výsledky v reálném čase a to jak na obrazovkách, tak na webových stránkách https://vysledky-voleb.eu/.

Všichni tiskoví atašé budou k dispozici pro dotazy médií týkající se volební noci ve speciálním zpravodajském centru (prostor Yehudi Menuhin).

Parkování

Parkovací místa budou k dispozici médiím se speciální akreditací podle zásady „kdo dřív přijde, je dřív na řadě“.

Provozní doba barů a jídelen v neděli 26. května

Samoobslužná restaurace pro návštěvníky (PHS-1): 12:00 - 22:00 s nabídkou teplých jídel

Organic Food Corner, Les Filles (ASP, přízemí): 15:00 - 22:00 s nabídkou teplých jídel

Hemicycle Bar (PHS 3. patro): 10.00 - 24.00 s nabídkou studených jídel

Press bar (přízemí PHS): 10.00 - 24.00 s nabídkou studených jídel