EP Newshub 

754 saadikut, seitse fraktsiooni, üks president ning parlamendi kommunikatsiooniteenistus – enamik kasutab oma sõnumite edastamiseks eri veebiplatvorme ning nüüd on kogu see infovoog koondatud ühele lehele – EP Newshub. Heida uuele veebirakendusele pilk peale ja loe selle toimimise kohta lähemalt.

EP Newshub koondab ühte kohta kokku kõik sõnumid parlamendi erinevatelt allikatelt. Tegemist on uudistetalitusega, mille eesmärk on toimida reaalajas ning mille vahendusel on võimalik näha viimase viie päeva jooksul edastatud teateid.


Euroopa Parlamendi (EP) asepresident Anni Podimata (S&D, EL) on seisukohal, et EP Newshub aitab kodanikele paremini tutvustada parlamendi tööd. "See on innovaatiline vahend, mis lubab saadikutel arendada kodanikega kahepoolset kommunikatsiooni ja julgustab kodanikke looma oma esindajatega tihedamaid suhteid."


Teemade valik


EP Newshub võimaldab ühe veebilehe vahendusel hoida silma peal kõigel, mida Eesti saadikud internetis räägivad. Või kui on huvi, siis sättida lehekülg jälgima Belgia liberaale, või Rootsi sotsiaaldemokraate.


EP Newshubi abil saab jälgida teemasid ka enim kasutatavate märksõnade järgi, hetkel on heaks näiteks ACTA.


Asepresidendi Othmar Karase (EPP, AT) sõnul ei ole asja mõte ainult parlamendi sõnumi levitamine, vaid ka inimeste murede ja mõtete ärakuulamine. "Nii saame 500 miljoni kodaniku häälena paremini toimida. Veelgi enam, me näitame taas, et pingutame eesmärgiga olla kõige läbipaistvam ja avatum parlament maailmas."


Ühesõnaga, hoogu koguv EP Newshub koondab parlamendi infovoo veebis ja pakub mitmeid võimalusi selle filtreerimiseks. Kõige parem on leheküljel ise ringi vaadata, link asub paremal.

EP Newshub 
  • Reaalajas 
  • Poliitiline 
  • Oma käe järgi sätitav 
  • Koondab 700+ allikat  
  • Koondab sõnumid eri veebiplatvormidest: blogid, veebilehed, Facebook, Twitter, YouTube, Flickr