Noorteauhinna võitnud Hispaania, Poola ja Eesti projekti esindajad ning EP president Martin Schulz 

Euroopa noored ja Eesti aktiivsed vanurid kokku toonud projekt "The Story of My Life" võitis teisipäeval, 7. mail Karl Suure Euroopa noorteauhinna konkursil kolmanda koha. Saksamaal Aachenis üleantav tunnustus on mõeldud projektidele, mis aitavad arendada Euroopa noorte ühtset identiteeti ja integreerumist. Tänavune võitja on Hispaania noortemeedia projekt, teise koha sai Poola fotovõistlus.

MTÜ HeadEst korraldatud projekt "The Story of My Life" tõi kokku Euroopa noored ja aktiivsed vanainimesed kahest Eesti rohujuuretasandi liikumisest. Projekti eesmärk oli arendada põlvkondade vahelist solidaarsust.


Aacheni linnapea sõnul hakkasid projektis osalejad paremini mõistma Euroopa kultuurilisi erinevusi ja sarnasusi ning õppisid eelarvamustest ülesaamist.


Kolm parimat projekti saavad vastavalt 5000, 3000 ja 2000 euro suuruse auhinna. Tseremooniat korraldavad üheskoos Euroopa Parlament ja Karl Suure rahvusvahelise auhinna sihtasutus.


Visioon Euroopast, fotonäitus


Esimese koha saanud Hispaania projekt "Europe On Track" keskendub noorte visioonile Euroopast aastal 2020, kasutades erinevaid multimeediavahendeid, et koostada lõpuks visioonidest lühike dokfilm.


Aachenis auhinna üle andnud EP president Martin Schulz märkis, et Hispaania projekt otsib konstruktiivseid lahendusi praegustele probleemidele, nagu kindlustunde kadumine ELis ja murettekitavalt kõrge tööpuudus paljudes liikmesriikides.


Teise koha saanud Poola projekt "Discover Europe" on kümnendat korda toimuv fotovõistlus, mille eesmärk on näidata Euroopa ilu, traditsioone, kombeid ja kodanikke.


"Olete suutnud keskenduda nooruslikule loovusele ja kujutlusvõimele meie ühendatud Euroopas," lausus teise koha omanikke premeerinud Hans-Gert Pöttering, endine EP president.