Vasaklut paremale: Kathrin Renner, Luis Alvarado Martinez, Anne-May Kaldoja, Katarzyna Siennicka 

Karl Suure noorteauhinna tänavused kolm võitjat külastasid sel nädalal Euroopa Parlamenti Brüsselis, kus kohtusid president Martin Schulziga ja tutvustasid oma projekte EP kultuurikomisjonis. Sel aastal pälvis konkursil kolmanda koha Eesti projekt "The Story of my Life", mittetulundusühingut HeadEst esindava Anne-May Kaldoja sõnul tugevdas algatus Eesti ja Euroopa vahelisi sidemeid.

Projekt "The Story of My Life" tõi kokku Euroopa noored ja aktiivsed vanainimesed kahest Eesti rohujuuretasandi liikumisest. Projekti eesmärk oli arendada põlvkondade vahelist solidaarsust. Kaldoja hinnangul näitas projekt, et Euroopa ei koosne vaid suurriikidest.


Esimese koha sai tänavu Hispaania projekt "Europe On Track" – dokfilm Euroopast aastal 2020 läbi noorte silmade. Luis Alvarado Martinezi ja Kathrin Reneri sõnul oli eesmärgiks tuua noored ja Euroopa teineteisele lähemale.


Teise koha saanud Poola projekt "Discover Europe" on kümnendat korda toimuv fotovõistlus, mille eesmärgiks on näidata Euroopa ilu, traditsioone, kombeid ja kodanikke. Katarzyna Siennicka hinnangul on fotode kaudu võimalik näha Euroopat uues perspektiivis.


Kolme tunnustuse pälvinud projekti esindajad olid Brüsselis 16. ja 17. oktoobril.


Karl Suure noorteauhind on mõeldud projektidele, mis parandavad üksteisemõistmist ja soodustavad ühtse Euroopa identiteedi kujunemist. Järgmisele noorteauhinnale kandideerimine algab 24. oktoobril.