Jälgi volinikukandidaatide kuulamisi: 3. päev 

 
 

Jaga seda lehte: 

Kuulamiste kolmas päev 

Euroopa Komisjoni 27 volinikukandidaadi kuulamised jätkuvad täna – kolmapäeval, 1. oktoobril. Kandidaatidel tuleb oma sobivust tõestada neile määratud poliitikavaldkonnaga tegelevates EP komisjonides ning seekord astuvad saadikute ette Corina Crețu, Marianne Thyssen, Jonathan Hill, Vĕra Jourová, Tibor Navracsics ja Miguel Arias Cañete. Jälgi kuulamisi otseülekandes EP veebilehe vahendusel ja liitu aruteluga sotsiaalmeedias.

Esmaspäeva ja teisipäeva jooksul on juba kuulamise läbinud 10 kandidaati. Kõikide kuulamiste põhjalikud kokkuvõtted leiad meie spetsiaalselt Storify lehelt.


Kolmapäeval, 1. oktoobril, on aga kavas järgmised kuulamised:


  • Corina Crețu Rumeeniast hakkab volinikuna vastutama regionaalpoliitika eest ning tema kuulamine toimub EP regionaalarengukomisjonis. Kuulamine algab Eesti aja järgi kell 10.00 ja seda saab jälgida siit.

  • Belgia poolt on volinikukandidaadiks esitatud Marianne Thyssen, kelle vastutusalasse kuuluvad tööhõive, sotsiaalküsimused, oskused ja tööjõu liikumine. Thysseni kuulamine toimub EP tööhõive- ja sotsiaalkomisjonis ning algab Eesti aja järgi kell 10.00. Otseülekandega saab liituda siit.

  • Ühendkuningriigi volinikukandidaat Jonathan Hill hakkab vastutama finantsstabiilsuse, finantsteenuste ja kapitaliturgude liidu eest ning tema kuulamine toimub EP majandus- ja rahanduskomisjonis. Kuulamine algab Eesti aja järgi kell 14.30 ja seda saab jälgida siit.

  • Tšehhi Vabariigi esindaja Vĕra Jourová portfell koondab õigusküsimused, tarbijakaitse ning soolise võrdõiguslikkuse. Jourová kuulamine toimub ühisistungil, kuhu kogunevad EP siseturu- ja tarbijakaitsekomisjon, õiguskomisjon, kodanikuvabaduste, justiits- ja siseasjade komisjon ning naiste õiguste ja soolise võrdõiguslikkuse komisjon. Kuulamine algab Eesti aja järgi kell 14.30 ja seda saab jälgida siit.

  • Ungari volinikukandidaadi Tibor Navracsicse valdkonnaks on haridus, kultuur, noored ja kodakondsus. Kuulamine toimub EP kultuurikomisjoni eestvedamisel ning algab Eesti aja järgi kell 19.00. Otseülekandega saab liituda siit.

  • Lisaks astub Eesti aja järgi kell 19.00 üles Hispaaniast esitatud Miguel Arias Cañete, kelle haldusalaks on kliimameetmed ja energiaküsimused. Tema kuulamist veavad EP tööstuse, teadusuuringute ja energeetikakomisjon ning keskkonna, rahvatervise ja toiduohutuse komisjon. Kuulamist saab jälgida siit.

Twitteris aitab debatti jälgida teemaviide #EPhearings2014. Lisaks saab live-säutse jälgida kuulamiste eest vastutavate EP komisjonide kontodel, kõikide komisjonide Twitteri kontod leiab siit.


EP fraktsioonide hinnangutega saab aga tutvuda klikates vastavatel lühenditel: EPPS&DECRALDEGUE/NGL, Greens/EFA ja EFDD.


Lisaks saab kuulamiste kohta detailsemat infot paremal veerus asuvate linkide vahendusel.


Kuulamised kestavad kuni 7. oktoobrini.