Jälgi volinikukandidaatide kuulamisi: 4. päev 

 
 

Jaga seda lehte: 

Kuulamiste neljas päev 

Euroopa Komisjoni 27 volinikukandidaadi kuulamised jätkuvad täna – neljapäeval, 2. oktoobril. Kandidaatidel tuleb oma sobivust tõestada neile määratud poliitikavaldkonnaga tegelevates EP komisjonides ning seekord astuvad saadikute ette Pierre Moscovici, Phil Hogan, Elżbieta Bieńkowska, Kristalina Georgieva ja Margrethe Vestager. Jälgi kuulamisi otseülekandes EP veebilehe vahendusel ja liitu aruteluga sotsiaalmeedias.

Esmaspäeva, teisipäeva ja kolmapäeva jooksul läbis kuulamise 16 kandidaati. Kõikide seniste kuulamiste põhjalikud kokkuvõtted leiad meie spetsiaalselt Storify lehelt.


Neljapäeval, 2. oktoobril, on aga kavas järgmised kuulamised:


  • Prantsusmaa volinikukandidaat Pierre Moscovici valdkonnaks on määratud majandus- ja rahandusküsimused ning maksundus ja toll. Kuulamine toimub EP majandus- ja rahanduskomisjonis ja see algab Eesti aja järgi kell 10.00. Jälgi kuulamist otseülekandes.

  • Phil Hogan Iirimaalt kandideerib põllumajanduse ja maaelu eest vastutavaks volinikuks ning tema kuulamine toimub EP põllumajanduse ja maaelu arengu komisjonis. Kuulamine algab Eesti aja järgi kell 10.00, vaata otseülekannet.

  • Poola esindaja Elżbieta Bieńkowska valdkonda jäävad siseturg, tööstus, ettevõtlus ning väikese ja keskmise suurusega ettevõtted. Bieńkowska kuulamine toimub EP tööstuse, teadusuuringute ja energeetikakomisjoni ning siseturu- ja tarbijakaitsekomisjoni ühisistungil, mis algab Eesti aja järgi kell 14.30. Vaata kuulamist otseülekandes.

  • Kristalina Georgieva Bulgaariast pürib Euroopa Komisjoni asepresidendiks, kes vastutab eelarve- ja personaliküsimuste eest. Kuulamiseks kogunevad ühisistungile EP eelarvekomisjon, eelarvekontrollikomisjon ja õiguskomisjon. Eesti aja järgi kell 14.30 algavat kuulamist saab jälgida otseülekandes.

  • Taanist esitatud volinikukandidaat Margrethe Vestager soovib saada konkurendivolinikuks ning tema kuulamine toimub Eesti aja järgi kell 19.00 EP majandus- ja rahanduskomisjonis. Kuulamist saab jälgida otseülekandes.

Twitteris aitab debatil silma peal hoida teemaviide #EPhearings2014. Lisaks saab live-säutse jälgida kuulamiste eest vastutavate EP komisjonide kontodel, kõikide komisjonide Twitteri kontod leiab siit.


EP fraktsioonide hinnangutega saab aga tutvuda klikates vastavatel lühenditel: EPPS&DECRALDEGUE/NGL, Greens/EFA ja EFDD.


Lisaks saab kuulamiste kohta detailsemat infot paremal veerus asuvate linkide vahendusel.


Kuulamised kestavad kuni 7. oktoobrini.