Esimesel nädalal käis kuulamistel 21 volinikukandidaati 

 
 

Jaga seda lehte: 

Jean-Claude Juncker ja tema volinikud 

Parlamendi komisjonid on terve selle nädala ristküsitlenud Euroopa Komisjoni volinikukandidaate. Äsja ametisse valitud komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri esitatud kandidaatidel on kohustus ennast saadikute ees tõestada ning esmaspäevast neljapäevani toimunud kuulamiste käigus jagas vastuseid 21 võimalikku volinikku. Kuulamised jätkuvad uuel nädalal.

Kõikidest senistest kuulamisest on Storify abil tehtud eraldi kokkuvõtted, mis koondavad videomaterjali, poliitilised hinnangud, Twitteri säutsud ja taustainfo. Kokkuvõtetega saab tutvuda meie spetsiaalsel veebilehel.


EP fraktsioonide hinnangutega saab end kurssi viia siit: EPP, S&D, ECR, ALDE, GUE/NGL, Greens, EFDD.


Järgmised kuulamised


Uuel nädalal ootab ees veel kuus kuulamist, teiste hulgas jõuab kätte Euroopa Komisjoni asepresidendiks pürgiva Andrus Ansipi kord. Tema kuulamine toimub esmaspäeval EP siseturu- ja tarbijakaitsekomisjonis, algus Eesti aja järgi kell 19.30.


Ansipi kuulamist saab jälgida otseülekandes. Lisaks edastavad parlamendi eestikeelne Twitteri konto ning siseturu- ja tarbijakaitse komisjoni Twitteri konto jooksvalt säutse, vastavalt eesti ja inglise keeles.


Parlament jõuab kuulamistega ühele poole esmaspäeva ja teisipäeva jooksul. Küsitlemiste otseülekandeid saab jälgida EP veebilehe vahendusel. Samast kohast saab ka vaadata juba toimunud kuulamiste salvestisi.


Twitteris koondab kuulamisi puudutavad säutsud teemaviide #EPhearings2014 ja lisaks saab nii säutse kui otseülekandeid samaaegselt jälgida Twitter Dashboardi abil.


Viimane sõna on parlamendil


Uus Euroopa Komisjon saab tööle asuda alles pärast seda, kui on tervikuna ametisse kinnitatud Euroopa Parlamendi poolt.


Kusjuures varasematel kordadel on ühele kandidaadile kuulamiste käigus antud negatiivne hinnang viinud selleni, et vastav kandidatuur on komisjoni presidendi poolt tagasi võetud ja asendatud.