Jälgi volinikukandidaatide kuulamisi: 5. päev 

 
 

Jaga seda lehte: 

Kuulamiste viies päev 

Euroopa Komisjoni 27 volinikukandidaadi kuulamised jätkuvad täna – esmaspäeval, 6. oktoobril, kui teiste hulgas astub saadikute ette Eesti esindaja Andrus Ansip. Kandidaatidel tuleb oma sobivust tõestada neile määratud poliitikavaldkonnaga tegelevates EP komisjonides ning Ansipi kõrval on täna veel tules Valdis Dombrovskis, Federica Mogherini ja Alenka Bratušek. Jälgi kuulamisi otseülekandes EP veebilehe vahendusel ja liitu aruteluga sotsiaalmeedias.

Möödunud nädala jooksul läbis kuulamise 21 kandidaati. Kõikide seniste kuulamiste põhjalikud kokkuvõtted leiad meie spetsiaalselt Storify lehelt.


Esmaspäeval, 6. oktoobril, on kavas Euroopa Komisjoni asepresidendiks kandideerivate volinike kuulamised:


  • Andrus Ansip kandideerib digitaalse ühisturu eest vastutavaks Euroopa Komisjoni asepresidendiks ning tema kuulamine toimub EP siseturu- ja tarbijakaitsekomisjonis. Lisaks on kuulamisele kaasatud tööstuse- teadusuuringute ja energeetikakomisjon ning kodanikuvabaduste, justiits- ja siseasjade komisjon.

Ansipi kuulamine algab Eesti aja järgi kell 19.30 ning seda saab jälgida otseülekandes. Lisaks edastavad parlamendi eestikeelne Twitteri konto ning siseturu- ja tarbijakaitse komisjoni Twitteri konto jooksvalt säutse, vastavalt eesti ja inglise keeles.


  • Paralleelselt Ansipi kuulamisega astub EP väliskomisjoni ette Itaalia esindaja Federica Mogherini, kes pürib ELi välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrgeks esindajaks. Ühtlasi on ELi välispoliitikajuht Euroopa Komisjoni asepresident. Otseülekandes edastatav Mogherini kuulamine algab kell 19.30.

  • Päeval küsitlevad saadikud Läti kandidaat Valdis Dombrovskist, kes hakkab Euroopa Komisjoni asepresidendina vastutama ühisraha euro ja sotsiaaldialoogi eest. Dombrovskise kuulamine toimub EP majandus- ja rahanduskomisjoni ning tööhõive- ja sotsiaalkomisjoni ühisistungil. Otseülekanne algab Eesti aja järgi kell 15.30.

  • Samuti on esmaspäeval tules Alenka Bratušek Sloveeniast, kes hakkab Euroopa Komsijoni asepresidendina tegelema energialiiduga. Kuulamine toimub EP tööstuse, teadusuuringute ja energeetikakomisjoni ning keskkonna-, rahvatervise ja toiduohutuse komisjoni ühisistungil. Otseülekanne algab Eesti aja järgi kell 15.30.

Twitteris aitab debatil silma peal hoida teemaviide #EPhearings2014. Lisaks saab live-säutse jälgida kuulamiste eest vastutavate EP komisjonide kontodel, kõikide komisjonide Twitteri kontod leiab siit.


EP fraktsioonide hinnangutega saab aga tutvuda klikates vastavatel lühenditel: EPPS&DECRALDEGUE/NGL, Greens/EFA ja EFDD.


Lisaks saab kuulamiste kohta detailsemat infot paremal veerus asuvate linkide vahendusel.


Kuulamised kestavad kuni 7. oktoobrini.