Euroopa Komisjoni presidendiks kandideerijate väitlus: esikandidaat Manfred Weber (PPE) 

 
 

Jaga seda lehte: 

Manfred Weber on üks Euroopa Komisjoni presidendiks kandideerijatest, kes osaleb 15. mail Brüsselis Euroopa Parlamendis toimuvas väitluses, millest Eurovision teeb otseülekande.

Weberi lühitutvustus

Nimi: Manfred Weber

Euroopa tasandi erakond: Euroopa Rahvapartei (PPE)

Kodakondsus: Saksa

Vanus: 46

Teenistuskäik: 2014 – Euroopa Parlamendi fraktsiooni PPE esimees

2004 – valiti Euroopa Parlamenti

1996–2014 asutas nõustamisettevõtte ja juhtis seda

1991–1996 – inseneriteadused, Müncheni Rakenduskõrgkool


Väitlus

Erakonnad seavad enne Euroopa Parlamendi valimisi üles kandidaadid Euroopa Komisjoni presidendi ametikohale. Nõukogu teatab, millist kandidaati ta soovib näha komisjoni presidendi ametikohal. Kui see kandidaat pälvib Euroopa Parlamendi enamuse toetuse, valitakse ta parlamendis toimuval hääletusel Euroopa Komisjoni presidendiks.

Mõnikord kasutatakse esikandidaatidele viidates saksakeelset sõna Spitzenkandidat. Seda süsteemi kasutati esmakordselt 2014. aastal, mil komisjoni presidendiks valiti Jean-Claude Juncker.

Euroopa Parlamendi 2019. aasta valimiste eelne presidendikandidaatide väitlus 15. mail kell 21.00 (CET) annab võimaluse saada teada, mis seisukohtadel esikandidaadid eri küsimustes on.

Mõned erakonnad on seadnud üles rohkem kui ühe esikandidaadi, kuid on nimetanud vaid ühe kandidaadi, kes neid väitluses esindab.

Arutelu toimub kolme telemoderaatori juhtimisel. Kõnelemise järjekord määrati loosi teel.

Euroopa Rahvapartei kuulub Euroopa Parlamendis fraktsiooni PPE.

Manfred Weber