Euroopa Komisjoni presidendiks kandideerijate väitlus: esikandidaat Frans Timmermans (PES) 

 
 

Jaga seda lehte: 

Frans Timmermans on üks Euroopa Komisjoni presidendiks kandideerijatest, kes osaleb 15. mail Brüsselis Euroopa Parlamendis toimuvas väitluses, millest Eurovision teeb otseülekande.

Timmermansi lühitutvustus

Nimi: Frans Timmermans

Euroopa tasandi erakond: Euroopa Sotsiaaldemokraatlik Partei (PSE)

Kodakondsus: Hollandi

Vanus: 58

Teenistuskäik: 2014 – Euroopa Komisjoni esimene asepresident

2012–2014 – välisminister

2007–2014 – Euroopa asjade minister

1998–2007 – parlamendiliige

1985 – kraad prantsuse keeles ja kirjanduses, Radboudi Ülikool


Väitlus

Erakonnad seavad enne Euroopa Parlamendi valimisi üles kandidaadid Euroopa Komisjoni presidendi ametikohale. Nõukogu teatab, millist kandidaati ta soovib näha komisjoni presidendi ametikohal. Kui see kandidaat pälvib Euroopa Parlamendi enamuse toetuse, valitakse ta parlamendis toimuval hääletusel Euroopa Komisjoni presidendiks.

Mõnikord kasutatakse esikandidaatidele viidates saksakeelset sõna Spitzenkandidat. Seda süsteemi kasutati esmakordselt 2014. aastal, mil komisjoni presidendiks valiti Jean-Claude Juncker.

Euroopa Parlamendi 2019. aasta valimiste eelne presidendikandidaatide väitlus 15. mail kell 21.00 (CET) annab võimaluse saada teada, mis seisukohtadel esikandidaadid eri küsimustes on.

Mõned erakonnad on seadnud üles rohkem kui ühe esikandidaadi, kuid on nimetanud vaid ühe kandidaadi, kes neid väitluses esindab.

Arutelu toimub kolme telemoderaatori juhtimisel. Kõnelemise järjekord määrati loosi teel.

PSE kuulub Euroopa Parlamendis fraktsiooni S&D.

Frans Timmermans