Euroopa Komisjoni presidendiks kandideerijate väitlus: esikandidaat Ska Keller (Verts/ALE) 

 
 

Jaga seda lehte: 

Ska Keller on üks Euroopa Komisjoni presidendiks kandideerijatest, kes osaleb 15. mail Brüsselis Euroopa Parlamendis toimuvas väitluses, millest Eurovision teeb otseülekande.

Kelleri lühitutvustus

Nimi: Ska Keller

Euroopa tasandi erakond: Euroopa Roheliste Partei (Rohelised)

Kodakondsus: Saksa

Vanus: 37

Teenistuskäik: 2017 – Verts/ALE kaasesimees

2009 – Euroopa Parlamendi liige

2010 – islamistika, turkoloogia ja judaistika magister, Berliini Vabaülikool


Väitlus

Erakonnad seavad enne Euroopa Parlamendi valimisi üles kandidaadid Euroopa Komisjoni presidendi ametikohale. Nõukogu teatab, millist kandidaati ta soovib näha komisjoni presidendi ametikohal. Kui see kandidaat pälvib Euroopa Parlamendi enamuse toetuse, valitakse ta parlamendis toimuval hääletusel Euroopa Komisjoni presidendiks.

Mõnikord kasutatakse esikandidaatidele viidates saksakeelset sõna Spitzenkandidat. Seda süsteemi kasutati esmakordselt 2014. aastal, mil komisjoni presidendiks valiti Jean-Claude Juncker.

Euroopa Parlamendi 2019. aasta valimiste eelne presidendikandidaatide väitlus 15. mail kell 21.00 (CET) annab võimaluse saada teada, mis seisukohtadel esikandidaadid eri küsimustes on.

Mõned erakonnad on seadnud üles rohkem kui ühe esikandidaadi, kuid on nimetanud vaid ühe kandidaadi, kes neid väitluses esindab.

Arutelu toimub kolme telemoderaatori juhtimisel. Kõnelemise järjekord määrati loosi teel.

Euroopa Roheliste Partei on seadnud üles kaks esikandidaati. Teine kandidaat on Bas Eickhout Madalmaadest. Õppinud keemiat ja keskkonnateadusi, asus ta teadustöötajana tööle Madalmaade keskkonnahindamise ametis. Ta on olnud Euroopa Parlamendi liige alates 2009. aastast.


Euroopa Roheliste Partei kuulub Euroopa Parlamendis fraktsiooni Verts/ALE.

Ska Keller