Euroopa Komisjoni presidendiks kandideerijate väitlus: esikandidaat Nico Cué (EL) 

 
 

Jaga seda lehte: 

Nico Cué will be one of the candidates for the presidency of the European Commission taking part in a live Eurovision debate at the Parliament in Brussels on 15 May.

Cué lühitutvustus

Nimi: Nico Cué

Euroopa tasandi erakond: Euroopa Vasakpartei (EL)

Kodakondsus: Hispaania

Vanus: 62

Teenistuskäik: pensionär

2006–2019 terasetööliste peasekretär Belgia Töötajate Keskliidus (Fédération Générale du Travail de Belgique (FGBT))

Alustas tööd terasetöölisena 20-aastasena


Väitlus

Erakonnad seavad enne Euroopa Parlamendi valimisi üles kandidaadid Euroopa Komisjoni presidendi ametikohale. Nõukogu teatab, millist kandidaati ta soovib näha komisjoni presidendi ametikohal. Kui see kandidaat pälvib Euroopa Parlamendi enamuse toetuse, valitakse ta parlamendis toimuval hääletusel Euroopa Komisjoni presidendiks.

Mõnikord kasutatakse esikandidaatidele viidates saksakeelset sõna Spitzenkandidat. Seda süsteemi kasutati esmakordselt 2014. aastal, mil komisjoni presidendiks valiti Jean-Claude Juncker.

Euroopa Parlamendi 2019. aasta valimiste eelne presidendikandidaatide väitlus 15. mail kell 21.00 (CET) annab võimaluse saada teada, mis seisukohtadel esikandidaadid eri küsimustes on.

Mõned erakonnad on seadnud üles rohkem kui ühe esikandidaadi, kuid on nimetanud vaid ühe kandidaadi, kes neid väitluses esindab.

Arutelu toimub kolme telemoderaatori juhtimisel. Kõnelemise järjekord määrati loosi teel.

Euroopa Vasakpartei on seadnud üles kaks esikandidaati, kellest teine on Violeta Tomič. Ta on Sloveenia parlamendi liige ja erakonna Levica asekoordinaator.


Euroopa Vasakpartei kuulub Euroopa Parlamendis fraktsiooni GUE/NGL.

Nico Cué