Toidu märgistuses on oodata märkimisväärseid muudatusi 

Piisavalt suur kiri, lihtsamad ja selgemad märgised, teave mitte ainult koostisainete, vaid ka võimalike halbade mõjude kohta tervisele nagu näiteks allergeenid ja transrasvhapped. Teisipäeval kiitsid EP keskkonnakomisjoni liikmed heaks raporti toidualase teabe esitamise kohta tarbijale, mis muu hulgas nõuab näiteks allergeenide väljatoomist restoranitoidu juures.

Saadikud hääletasid teisipäeval 420 muudatusettepaneku üle. Olulisemad neist:


  • allergeenid tuleb pakendil ära märkida - ka restorani- ja sööklatoidu juures

  • tootjad peavad märkima kuupäeva, mil esimest korda toit külmutati

  • märkida tuleb kõikide erinevate koostisainete päritolu (liha, kanaliha, piimatooted, puuviljad, juurviljad). Lisaks, kui lehm on sündinud, kasvatatud ning veristatud kolmes erinevas riigis, siis see kõik peab olema pakendile märgitud

  • pakendi esisel esitatav info pole kohustuslik, vaid vabatahtlik

  • pakendi tagaküljel peab olema esitatud järgnev kohutuslik info: rasvad, küllastumata rasvad, suhkur, proteiinid, kiudained, transrasvhapped ning energiasisaldus

  • info toiduasendajate kasutamise kohta peab selgelt pakendile märgitud olema


"Raport on hea algus alustamaks nõukoguga läbirääkimisi," ütles raportöör Renate Sommer (EPP, Saksamaa). "Peame minetama erinevad omavahel mittesobimatut nõudmised ning pakkuma välja ELi ülese nõuetekogumi. Loodame kokkuleppe saada juuliks."


Läbirääkimised nõukogu ja komisjoniga algavad 10. mail. Parlament peaks raportit hääletama juulikuu istungil (teine lugemine).