Euroopa Parlament tähistab Erasmus+ õpirände 30. aastapäeva 

 
 

Jaga seda lehte: 

Euroopa Liidu õpi- ja praktikaprogramm Erasmus+ on aidanud noori välismaale kogemusi hankima juba 30 aasta vältel.

Alates 1987. aastast on Erasmuse kaudu end välismaal täiendamas käinud üle üheksa miljoni inimese. Tänavust juubeliaastat tähistatakse üle kogu Euroopa konverentside, lugude ja näitustega. Tutvu ürituste kavaga.

 

Väärika tähiseni jõudmist tähistati parlamendi täiskogul teisipäeval, 13. juunil, kui kõne pidasid nii EP president Antonio Tajani kui Euroopa Komisjoni juht Jean-Claude Juncker. Tähistamisest võtsid osa 33 endist ja praegust Erasmuse tudengit.

 

„Erasmus peab olema võimalus kõigile noortele eurooplastele, sõltumata pere sissetulekust või valitud haridusteest,” ütles president Tajani istungitesaalis. „ELi eelarvest tuleb selleks leida piisavalt vahendid. Erasmuse rahastuse suurendamine tähendab ühtlasi noorte tööpuuduse vähenemist.“

 

ELi pikaajalisest eelarvest 2014–2020 eraldatakse Erasmus+ tarbeks 14,7 miljardit eurot, mis on 40 protsenti rohkem võrreldes varasema eelarveperioodiga.

 

„Erasmus+ kasvatab tolerantsi ja aitab mõista teistsugust – just see on Euroopa Liidu rikkus,“ lausus Erasmus+ tähtpäeva puhul EP kultuuri- ja hariduskomisjoni juht Petra Kammerevert (S&D, DE).