Maailm 

Selle kategooria tooted 

Video: Jaromír Štětina lugu        

„Seal, kus lõpeb ajakirjandusvabadus, lõpeb ka demokraatia. Oleme seda minevikus kogenud,” lausub endine ajakirjanik ja praegune Euroopa Parlamendi liige Jaromír Štětina. Pärast seda kui tangid 1968. aastal Prahasse jõudsid, kaotas Štětina oma töö ajakirjanikuna. Toome ajakirjandusvabadusele pühendatud päeval ära tema loo.

Video: Türgi liitumine ELiga kahtluse all        

Kaubandussuhetest NATOni – Euroopa Liit ja Türgi on teinud aastakümneid tihedat koostööd paljudes valdkondades. Kuid viimasel ajal on suhted muutnud jäiseks: Türgi ei kipu järgima õigusriigi põhimõtteid, riigis suletakse meediaväljaandeid ja vangistatakse ajakirjanikke. ELi-Türgi suhted ja võimalikud koostöövormid olid täiskogul arutelul kolmapäeval, 26. aprillil. Toome ära saadikute sõnavõtud võimalike stsenaariumite kohta.

Ajatelg        

Viimase kolme aasta jooksul on Euroopa Parlament korduvalt avaldanud toetust ELi suunas vaatavale Ukrainale ning mõistnud hukka Venemaa poolse agressiooni ja Krimmi annekteerimise. Viisavabaduse kehtestamine Euroopa Liitu sõitvatele ukrainlastele on lõimumisprotsessis järgmine samm. Vaata ajateljelt, kuidas on parlament Ukrainat toetanud.