Otse peamenüüsse (vajuta "Sisene")
Lehekülje sisu juurde (klõpsake nupul "Sisene")
Otse muude veebisaitide loetellu (vajuta "Sisene")

EP president Schulz: Euroopa kodanikualgatus tugevdab osalusdemokraatiat

Muu Artikkel - Institutsioonid / Kodanike õigused28-03-2012 - 15:36
 
Schulz pressikonverentsil   Schulz pressikonverentsil

"See on suur päev tõelisele osalusdemokraatiale," lausus Euroopa Parlamendi (EP) president Martin Schulz kolmapäeval Euroopa kodanikualgatust tutvustanud pressikonverentsil. Lissaboni leppe alusel käivitub 1. aprillist Euroopa kodanikualgatus, mis tähendab, et miljon Euroopa Liidu kodanikku saavad üheskoos panna aluse mõnele uuele õigusloomele. Euroopa kodanikualgatus käivitub ligi 10 aastat pärast selle esmast väljapakkumist.


Schulzi sõnul teab ta juhtumeid, kus allkirjad ja kodanikualgatus muutsid täielikult poliitilist suunda. "See on suurepärane asi, kodanikud saavad otse lisada õigusloomeprotsessi teemasid, mis nende arust seda väärt on," rääkis Schulz pressikonverentsil. 


Samas hoiatas ta, et Euroopa kodanikualgatus ei ole mõeldud ebarealistlike lootuste kindlustamiseks. "Me ei soovi, et ebarealistlikud proportsioonid selle õhku laseks."


Küsimusele, kuivõrd võib organiseeritud lobitöö hakata uut algatust ära kasutama, vastas Schulz, et selles osas ei ole ELil illusioone. "Me peame tagama, et kõike tehakse läbipaistvalt. On üsna lihtne mõista, kui algatuse taga on majandushuvid."


EPs toimunud pressikonverentsil olid kohal ka Euroopa Komisjoni asepresident Maroš Šefčovič ja Taani Euroopa asjade minister Nicolaï Wammen.

Viide : 20120327STO41940